Кобеляцька територіальна громада

Полтавська область, Полтавський район

26.05.2023 09:13

Як рідним оформити заробітну плату зниклого безвісти військового: АЛГОРИТМ ДІЙ ТА ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ

64704f1ead892__БПД.jpg

Відповідно до Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» особа, зникла безвісти за особливих обставин, - особа, зникла безвісти у зв’язку із збройним конфліктом, воєнними діями, тимчасовою окупацією частини території України, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру.

Для отримання правового статусу необхідно:

  1. близьким родичам, членам сім’ї, представникам військового формування чи будь-якій іншій особі, якій стало відомо про зникнення, - подати заяву про розшук до відповідного територіального органу Національної поліції України;
  2. відомості про цей факт вносяться до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин;
  3. саме з моменту внесення відомостей до Реєстру про факт зникнення, особа вважається такою, що зникла безвісти за особливих обставин.

Заява про розшук особи, зниклої безвісти за особливих обставин, може також бути подана Уповноваженим з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, якщо перераховані вище особи звернулися до нього з повідомленням про зникнення особи.

2 травня 2023 року у МВС запрацював Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Тому родичі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, можуть вже звертатися за витягом з реєстру. 

Після підтвердження факту зникнення родина зниклого безвісти військового може отримувати його заробітну плату.

Надання особі статусу зниклої безвісти за особливих обставин не позбавляє її родичів або інших осіб права звернення до суду із заявою про визнання такої особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою у порядку, передбаченому законодавством.

Щоб оформити грошове забезпечення зниклого безвісти військовослужбовця, рідним необхідно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Бланк заяви можна отримати безпосередньо у військкоматі або ж у регіонального координатора Уповноваженого зі зниклих безвісти.

При собі необхідно мати:

  • копії сторінок паспорта всіх повнолітніх членів сім’ї з даними про прізвище, ім’я, по батькові й реєстрацію місця проживання (перебування);
  • довідку про реєстрацію місця проживання (перебування) членів сім’ї (у разі відсутності такої інформації в паспорті);
  • копію свідоцтва про шлюб (за наявності);
  • копії свідоцтв про народження дітей (за наявності);
  • копії довідки про присвоєння індивідуального податкового номера.

Гаряча лінія call-центра Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, 0 800 339 247; 095 896 04 21 у telegram та viber, war2022people@gmail.com.

За отриманням безоплатної правової допомоги громадяни можуть звертатися до Кобеляцького бюро правової допомоги, контактний телефон: (05343) 3-43-74, та за електронною адресою kobeliatske@legalaid.pl.ua .

Окрім цього, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0800213103. Зателефонувавши  за ним, Ви зможете уточнити актуальну інформацію щодо осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, змін в законодавчій базі стосовно її надання.