25.05.2023 08:13
Як захистити себе у випадку домашнього насильства: пояснюють юристи системи безоплатної правової допомоги
У ситуацію, коли власний дім стає небезпечним місцем, щороку потрапляють тисячі українців. Лише у 2022 році Нацполіція зафіксувала понад 250 тис. звернень щодо домашнього насильства. Вочевидь, це не повна статистика, адже чимало постраждалих замовчують свою проблему. Та важливо знати, що поруч є ті, хто можуть допомогти захиститися від кривдника.
Система безоплатної правової допомоги (БПД) забезпечує допомогу юристів та залучення адвокатів. Це – мережа бюро (офісів) правової допомоги по всій Україні та дистанційні сервіси отримання правових послуг. У системі БПД працюють досвідчені юристи, які надають консультації, можуть допомогти з підготовкою документів, складанням заяв до правоохоронних органів. За потреби, для представництва інтересів постраждалих у суді можуть залучатися адвокати, ця послуга також буде безоплатною. А партнерські установи системи БПД можуть надати психологічний супровід.
Як захистити себе у випадку домашнього насильства з допомогою юристів
- Зателефонуйте до контактного центру системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 або зверніться до найближчого бюро https://linktr.ee/legalaid.gov.ua
- Юристи пояснять, що робити, аби захиститись та підкажуть, як діяти, коли поліція не допомагає. А також допоможуть зібрати докази та скласти заяви до поліції та органів опіки.
- У разі потреби вам можуть призначити адвоката, послуги якого будуть безоплатні.
Що робитиме адвокат/юрист, призначений системою БПД
- Представлятиме ваші інтереси в суді чи інших державних органах
- Допоможе скласти необхідні документи: заяву на видачу обмежувального припису, заяви на відшкодування матеріальної/моральної шкоди, заяву до суду про бездіяльність слідчого тощо
- Допомогти отримати направлення до шелтера/притулку для постраждалих від домашнього насильства
Як можна покарати кривдника та захистити себе, розповідає начальниця відділу з питань гендерної політики, запобігання та протидії домашньому насильству Координаційного центру з надання правової допомоги Діана Бабаян:
«Перше, що варто зробити, щоб притягнути кривдника до відповідальності – це повідомити про скоєне правоохоронні органи. Також варто звернутися до юристів і психологів для фахового супроводу. Наступним кроком для захисту від подальшої агресії кривдника може бути отримання обмежувального припису. Суд може видати його за результатом розгляду заяви, навіть без визнання кривдника винним у вчиненні домашнього насильства. У разі невиконання обмежувального припису кривдника можна притягнути до кримінальної відповідальності — арешту на строк до шести місяців або обмеження волі на строк до двох років».
Поділитись
Дізнайтеся також
Усі новини