Кобеляцька територіальна громада

Полтавська область, Полтавський район

10.11.2023 08:47

Пенсійний фонд України. Добровільне страхування: просто і зручно

654dd20799028__6525419c1b4fc475601465.jpeg

Добровільне страхування: просто і зручно

З березня поточного року громадяни отримали можливість «купити» страховий стаж собі або іншим особам без укладання паперового договору та без відвідування державних установ.

Хто може це зробити?

Добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування можуть брати як працюючі (застраховані) особи, так і не працюючі. Добровільні внески можна сплатити як за себе , так і на користь третіх осіб, якщо в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (РЗО) є інформація про особу, на користь якої планується сплачувати добровільні внески, та така особа не є пенсіонером.  

ДОВІДКОВО!

В РЗО є інформація про осіб, які / за яких хоча б раз страхувальником сплачено страхові внески.

Як скористатися можливістю?

Укласти договір з Пенсійним фондом України.

Договір укладається в електронній формі через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України шляхом підписання Типового договору про добровільну сплату страхових внесків. Для укладання Договору можна авторизуватись за допомогою кваліфікаційного електронного підпису (КЕП), Дія.Підпису або системи GOV.ID. Договір підписується шляхом накладання на нього КЕП.

Які вимоги до розміру обов’язкових внесків та певної періодичності їх сплати?

Періодичність та розмір сплати добровільних внесків людина визначає самостійно, виходячи із побажань та фінансових можливостей.

ВАЖЛИВО!

Щоб непрацюючій особі було зараховано повний місяць страхового стажу, сума сплачених за цей місяць страхових внесків має бути не меншою, ніж мінімальний страховий внесок. На сьогодні мінімальна заробітна плата становить 6700 грн., відповідно, мінімальний страховий внесок – 1474грн (6700 х 22%).

Як це працює?

Сума сплачених страхових внесків зараховується за місяць, у якому кошти надійшли на рахунок Пенсійного фонду України.

НАПРИКЛАД:

Якщо по Договору за певний місяць сплачено  2 тис. грн на користь непрацюючої особи, то цей місяць буде зараховано до її страхового стажу і заробітна плата для обчислення пенсії за цей місяць – 9090,91 грн.

Якщо внесок у розмірі  2 тис. грн сплачено на користь працюючої особи, то за повний місяць страхового стажу заробіток для обчислення пенсії збільшиться на 9090,91 грн.

Фактично кожні 100 грн добровільно сплаченого внеску збільшують місячну заробітну плату майже на 455 грн.

Якщо з урахуванням добровільно сплачених страхових внесків та фактично сплаченого роботодавцем за застраховану особу єдиного внеску заробітна плата за відповідний місяць перевищить максимальну величину заробітної плати (доходу) з якого сплачують страхові внески, частина страхових внесків зараховується в рахунок наступного місяця.

Як дізнатися що внески зараховані та стаж «куплено»?

Сплачені внески обліковуються автоматично після надходження коштів на рахунок Фонду. Повідомлення про сплату надійде на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України в особистий кабінет застрахованої особи, на користь якої сплачено внески.

Перевірити дані про зарахування платежу, заробітну плату для пенсії, розрахованої з добровільно сплаченого внеску та кількість днів набутого страхового стажу можна в особистому кабінеті, сформувавши довідку ОК-5. На останній сторінці довідки в розділі «звітний рік: 2023 рік» відображається заробітна плата для пенсії, розраховано з добровільно сплаченого внеску та кількість днів набутого страхового стажу.