11.10.2022 16:41
Основні правила домедичної допомоги для цивільних
Основні правила домедичної допомоги для цивільних від Міністерства охорони здоровʼя.
Перше – надавайте допомогу лише за умови, якщо це безпечно для вас. Власна безпека – пріоритет. Для цього огляньте місце події і переконайтесь, що вам нічого не загрожує. Якщо маєте можливість, перемістіть постраждалого у безпечне місце.
Друге. Оцініть стан постраждалого. Перевірте, чи він у свідомості, чи дихає. Можна звернутися до людини із запитанням, щоб визначити , чи вона у свідомості. Не натискайте на частини тіла пораненого, що визначити його стан. Нормальне дихання – це не менше 2-3 видихів за період часу, коли ви вголос можете порахувати від 501 до 510 (10 сек). Якщо постраждалий у свідомості, то нагальної необхідності перевіряти пульс і дихання одночасно немає.
Третє. Зверніться за номером «103» для виклику бригади екстреної медичної допомоги. Якщо необхідно, то зверніться до інших екстрених служб (поліція, ДСНС).
Четверте. Зупиніть критичні кровотечі. Для цього використайте кровоспинний джгут /турнікет чи тугу пов’язку. Накладайте кровоспинний джгут на кінцівку максимально високо. Правильно накладена туга повязка означає, що кров зупинено. Також потрібно зафіксувати час її накладання. За відсутності засобів накладання повязки, просто затисніть рану. ВАЖЛИВО: не переставайте тиснути на рану до приїзду лікарів чи накладення джута.
П’яте. Забезпечте прохідність дихальних шляхів. Якщо у постраждалого в роті є видимі сторонні предмети, рвотні маси, приберіть їх для відновлення прохідності дихальних шляхів.
Шосте. Якщо навіть після зупинки кровотечі та забезпечення прохідності дихальних шляхів у пораненого не з’явилися ознаки життя, варто розпочинати серцево-легеневу реанімацію (СЛР). Для СЛР покладіть постраждалого на спину. Натискайте посеред грудної клітки двома руками: основу однієї долоні накрийте другою долонею. Глибина натискання має становити 5-6 см. Частота натискань має складати 100-120 на хвилину.
Сьоме. Якщо постраждалий без свідомості, тримайте його у стабільному боковому положенні до приїзду медиків. Не залишайте постраждалого самого. Навіть якщо ви зупинили кровотечу, поранений у свідомості може захотіти зняти джут чи турнікет, адже йому боляче.
Поділитись
Дізнайтеся також
24/12/2024
Шановні жителі Кобеляцької громади!
23/12/2024
Депутати затвердили бюджет на 2025 рік
Усі новини