11.07.2022 10:19

Як уникнути кишкової палички під час купання у водоймах

62cbd122ad81b___MG_0674.JPG

Під час купання водоймах і відпочинку на березі річки можна заразитися кишковою паличкою та іншими інфекціями. Однак, хвороб можна уникнути. Як саме та що варто про це знати.

Зараження хвороботворними інфекціями відбувається при випадковому ковтанні води. Найчастіше таке трапляється у дітей, які довго плавають і пірнають. Більшість інфекцій передаються через фекалії тварин, якими забруднена вода. Як це уникнути? Дамо кілька порад.

Відвідування пляжів із забрудненою водою та піском може викликати ряд серйозних захворювань. Зокрема:

• Дизентерія – це кишкова інфекція, яка передається через воду. Характеризується діареєю з кров’ю або слизом.
  • Ротавірус – це кишковий грип, який вражає шлунково-кишковий тракт. Головний шлях поширення – фекально-оральний: від людини до людини або через заражену воду. Серед симптомів – блювота, різке підвищення температури, діарея, болі в животі тощо.
  • Сальмонельоз – це інфекція, викликана бактеріями. У більшості випадків виникає в результаті прийому їжі або води, забрудненої фекаліями тварин чи птахів. Симптоми – кров у калі, озноб, головний біль, діарея.
  • Холера – це хвороба, яка викликається бактеріями. Поширюється через забруднену воду, викликає сильне зневоднення та діарею, може бути смертельною.
  • Черевний тиф – гостре інфекційне захворювання, яке поширюється через воду та викликається бактеріями. Інфіковані мають від тривалі напади лихоманки, втрати апетиту, нудоти, головного болю тощо.
  • Педикульоз – це ураження шкіри людини, яке викликають воші. У воді вони можуть прожити близько двох діб, тому при купанні є ризик підхопити хворобу. Також воші можуть переповзти на людину з піску на пляжі.
  • Гепатит А – це інфекція печінки, викликана зараженою водою або тісним контактом з інфікованою людиною. У пацієнтів проявляються лихоманка, нудота та блювота, але можуть виникнути і серйозні ускладнення.

У разі прояву симптомів необхідно терміново звернутися до лікаря. Аби зменшити ризики зараження, варто дотримуватися правил:

• Не купатися, де є заборонна табличка.
  • Не можна купатися у водоймах, біля яких є очисні споруди, заводи, фермерські господарства.
  • Уникати купання у водоймах, де багато водоплавних птахів.
  • Не пити воду з річки, ставка чи озера.
  • Не використовувати воду з водойм для миття овочів та фруктів.
  • Не купатися у воді, яка цвіте та де плаває сміття.
  • Не бажано купатися відразу після сильного дощу, бо бруд, пестициди та добрива стікають у водойми.
  • Після купання варто прийняти душ із милом, а садна і рани обробити спеціальними засобами.
  • Не слід купатися у водоймі, де вже були випадки захворювань.

Воду на аналіз вмісту кишкової палички з водойм беруть раз на тиждень. Норма індексу лактозопозитивної палички – не більше 5 тисяч. Слідкують за рівнем з квітня до жовтня.