13.03.2024 16:19

Як отримати імуносупресивні препарати за програмою «Доступні ліки»?

65f1b613443ca__liky.webp

Як зазначають в Національній службі здоров’я України, імуносупресанти необхідні для осіб у посттрансплантаційному періоді.

Пацієнти можуть отримати ці препарати безоплатно або з частковою доплатою за програмою реімбурсації.

Якщо пацієнт перебуває в стаціонарі після трансплантації, то через три місяці після трансплантації він проходить планове обстеження, і трансплант-координатор створює план лікування та е-рецепт на ліки.

Якщо пацієнт потребує зміни курсу лікування, то він здає аналізи, і координатор або підбирає нову медикаментозну терапію, або виписує новий е-рецепт за існуючими призначеннями.

Якщо пацієнт уже має підібрану терапію, то на основі плану лікування координатор повторно випише е-рецепт.

Якщо пацієнту проведено трансплантацію за кордоном, то він із відповідними документами звертається в трансплантаційний центр.

Імуносупресивні препарати за е-рецептом можна отримати в будь-якій аптеці, що має договір із НСЗУ.