24.01.2024 10:02
Які нові назви вулиць з’явилися у громаді?
У Кобеляцькій громаді перейменували вулиці та провулки назви, яких були пов’язані з радянським періодом. Розпорядженням міського голови було створено комісію, до складу якої ввійшли історики, краєзнавці, громадські діячі та працівники виконавчого комітету Кобеляцької міської ради.
Процес перейменування розпочався із рекомендацій Українського інституту національної пам’яті. Інститут надав перелік вулиць та провулків, які відповідно до ЗУ «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», підлягали перейменуванню. Окрім того, інститут надав і свої пропозиції щодо нових назв вулиць з обґрунтуванням.
Перейменування відбувалося у два етапи. Перший – збір пропозицій від жителів громади, другий – голосування за нові назви й тривав він з 18 жовтня 2023 року по 18 січня 2024 року.
За результатами голосування були підтримані ті пропозиції, які набрали найбільшу кількість голосів на платформі ЕДЕМ. Та все ж, були випадки коли місцеві жителі голосували «ні», або були рівнозначні результати, тобто однакова кількість голосів «так» і «ні», за пропозиції виставлені на голосування. У цьому випадку, було вирішено залишити пропозиції Українського інституту національної пам’яті, тому, що жителі громади не подали жодної пропозиції.
Рішенням 41 позачергової сесії міської ради, яка відбулася 23 січня 2024 року, у Кобеляцькій громаді з’явилися нові назви вулиць та провулків.
У с. Самарщина вулиця Гагаріна була перейменована на честь загиблого захисника, місцевого жителя – Володимира Вільковського.
У с. Шевченки вулиця Колгоспна перейменована на вулицю Валентина Мельника – полеглого героя російсько-української війни.
У Кунівці декомунізації підпали дві вулиці: Першотравнева – матиме ім’я Максима Шевченка, який загинув захищаючи нашу державу, а – Колгоспна названа на честь місцевого жителя Олексія Кулика. До речі, ім’ям цієї людини названо і музей літератури та мистецтва. Саме Олексій Кулик зробив історичний фонд нинішнього музею.
У с. Галі Горбатки, одна із вулиць матиме ім’я Богдана Богданова, а в Сухинівці – Руслана Онікієнка. Саме ці захисники віддали найцінніше – своє життя, захищаючи територіальну цілісність нашої держави, та були нашими земляками.
У с. Озера вулиця Ігоря Солодова названа вулицею Олександра Лемака. Жителі Орлика також підтримали пропозицію перейменувати вулицю Ломоносова на честь Вадима Кармазіна, які загинули за неньку Україну.
Жителі Лучок, Світлогорського та Придніпрянського проголосували за назви вулиць на честь Володимира Кочерги, Сергія Кондика й Сергія Герасименка. Ці постаті навічно залишаться у пам’яті жителів Кобеляцької громади.
Щодо міста Кобеляки. За підсумками голосування дві вулиці матимуть ім’я загиблих захисників: Ватутіна – Віталія Живила та Чкалова – Олексія Скрипника.
Окрім того, населені пункти громади поповняться вулицями, які пов’язані з відомими постатями України – письменники, співаки, музиканти та історичними діячами – Ярослава Мудрого, Симона Петлюри, Героїв Крут та інші Чимала кількість вулиць носитиме патріотичні назви: Героїв Небесної Сотні, Захисників України, Соборності, Збройних Сил України тощо.
Хоч би, що там не було. Кожна людина має своє бачення та свою думку з приводу перейменування вулиць. Процес завершено. Дякуємо ти, хто вносив свої пропозиції, та тим, хто взяв участь у голосування.
Р.S. Хочемо повідомити жителям громади за інші можливості платформи ЕДЕМ. Окрім консультацій та опитування діє розділ «Місцеві петиції». Саме завдяки цьому розділу можна висловлювати свою позицію та впливати на майбутнє громади.
Змінюємо громаду на краще разом!
З рішенням можна ознайомитися за посиланням.