01.12.2023 16:01

1 грудня - Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом

6569e73926c06__407421191_656685716634805_6139448945021542551_n.jpg

У світі від ВІЛ/СНІДу померло близько 40,4 мільйона людей. Та глобальна епідемія триває – лише минулого року СНІД забрав 630 тисяч життів, а понад 1 мільйон людей заразилися ВІЛ.

🦠Як розпізнати?

Протягом перших тижнів, місяців чи навіть років носійства ВІЛ не має жодних симптомів. Тим часом вірус поволі руйнує імунну систему людини, а та передає його далі. Якщо вчасно не виявити вірус і не розпочати лікування, розвивається СНІД, безповоротний стан, коли імунна система настільки ослаблена, що не може побороти найпростіші інфекції, і внаслідок якоїсь із них людина помирає.

Пам'ятайте, позитивний тест на ВІЛ — не вирок. Антиретровірусна терапія дозволяє тримати вірус під контролем.

➕Як можна інфікуватися?

Вірус імунодифіциту людини передається через кров, сперму та прееякулят, вагінальні та ректальні виділення і грудне молоко. Заразитися ним може будь-хто: дорослі через незахищений секс, дорослі та діти внаслідок зараження при пораненні, під час надання чи отримання домедичної допомоги, діти — під час внутрішньоутробного розвитку чи пологів ВІЛ-позитивної матері, яка не отримувала необхідного лікування.

➖Як неможливо заразитися?

Водночас інфікуватися ВІЛ не можна через рукостискання чи обійми або через контакт з предметами побуту, наприклад, дверними ручками або посудом, якими користувалася ВІЛ-інфікована людина.