23.09.2023 12:37
Безоплатна реабілітація ветеранів: де та як отримати
У межах співпраці з Мінветеранів НСЗУ Національна служба здоров'я України пропонує для ветеранів й ветеранок безоплатну реабілітаційну допомогу за Програмою медичних гарантій 2023.
За інформацією НСЗУ, однією з пріоритетних послуг для ветеранів та ветеранок у Програмі медичних гарантій 2023 року є реабілітація. На сьогодні 421 заклад, із них 37 приватних, надають реабілітаційну допомогу безоплатно за договором із Національною службою здоров’я України.
Є два окремі реабілітаційні пакети, які покривають витрати на лікування - «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах» та «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у амбулаторних умовах».
Отже, послуги з реабілітації у стаціонарі надають 262 заклади, із них 17 приватних, де ветерани можуть безоплатно пройти нейрореабілітацію, ортопедичу та кардіо-респіраторну реабілітацію, провести розгорнутий аналіз крові, лабораторні дослідження глюкози в крові, електрокардіографію (ЕКГ) та інші, а також отримати знеболювальні засоби і психологічну допомогу.
Для отримання цих послуг необхідне направлення лікуючого лікаря.
Послуги з реабілітації амбулаторно надають 411 закладів, із них 36 приватних, за направленням сімейного або лікуючого лікаря.
Крім цього, реабілітація включена в низку пакетів допомоги як складова послуги.
Зокрема, це реабілітація після хірургічних втручань, при лікуванні в стаціонарі без проведення хірургії, при отриманні паліативної допомоги тощо.
Також це реабілітація при лікуванні онкології, інфаркту, інсульту, туберкульозу.
Окреме направлення для цього не потрібне.
З повним переліком послуг можна ознайомитися на сайті НСЗУ:
Важливо – доплачувати за жодні компоненти реабілітації не потрібно! Якщо заклад вимагає кошти – треба поскаржтися головному лікарю або НСЗУ на гарячу лінію 16-77. Також за цим номером можна дізнатися про заклад, який надає реабілітаційну допомогу безоплатно.
За допомогою інформаційного дашборду за посиланням: У полі фільтрів оберіть «Полтавська область», групу послуг «Реабілітаційна допомога…» стаціонарно чи амбулаторно.