07.07.2023 10:10
Як знайти медзаклад, який надає безоплатну психологічну допомогу
В умовах повномасштабної війни значно зріс запит на психологічну та психіатричну допомогу. Щоби спростити пошук закладу та фахівця, який може надати послуги з охорони психічного здоровʼя, Національна служба здоровʼя України (НСЗУ) за підтримки МОЗ презентувала дашборд «Надавачі медичної допомоги за напрямом “Психологічна та психіатрична допомога”». Презентація відбулася у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської зі створення Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?».
Дашборд - це справжня база даних, що містить усі медзаклади, які безоплатно для пацієнта надають психологічну та психіатричну допомогу за договором із НСЗУ. На сьогодні тут зібрані дані про 8 201 лікаря, які надають допомогу у 3 346 медзакладах.
Карта доступна за посиланням. На ній у кілька кліків можна побачити на усі медзаклади, що надають психологічну чи/та психіатричну допомогу в обраній області або населеному пункті, а також їхні адреси та контактний телефон.
Як скористатися онлайн-мапою?
- Зайдіть на сайт НСЗУ* у розділ «Е-дані». Оберіть «Аналітичні панелі (Дашборди)» та перейдіть до дашборду «Надавачі медичної допомоги за напрямом: Психологічна та психіатрична допомога». Оберіть область, громаду або населений пункт.
- Оберіть вид допомоги, який цікавить:
первинна – якщо шукаєте сімейного лікаря або педіатра, який пройшов підготовку та надає психологічну допомогу;
амбулаторна – якщо шукаєте поліклініку, де є лікар-спеціаліст (психолог, психіатр, психотерапевт). Звернутися до психіатра можна без направлення;
стаціонарна – якщо шукаєте спеціалізований медзаклад, який надає стаціонарну психіатричну допомогу. Для звернення направлення необов’язкове.
мобільна – якщо шукаєте медзаклад, який надає допомогу за пакетом «Психіатрична допомога дорослим та дітям, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами». Така допомога надається за місцем проживання людини.
- Якщо цікавить саме наявність лікаря в закладі, то в полі «Посада лікаря» оберіть необхідний пункт: лікар загальної практики – сімейний лікар, лікар-психіатр, лікар-психолог тощо.
На мапі з’являться медзаклади, які відповідають застосованим фільтрам, а також їх адреси та телефони, за якими можна звернутися або записатися на прийом.
* Щоби збільшити дашборд, натисніть на стрілочки у правому нижньому куті. Для перегляду дашборду зі смартфона необхідно увімкнути функцію автоповороту в налаштуваннях і перевернути смартфон горизонтально.
Нагадаємо, в Програмі медичних гарантій передбачено три пакети, за якими надається безоплатна психологічна та психіатрична допомога пацієнтам:
Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги;
Психіатрична допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах;
Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами.
Крім того, у 17 пакетах є вимога, що в закладі має працювати лікар-психолог або лікар-психотерапевт. Зокрема безоплатна психологічна допомога включена в медичні послуги під час пологів, лікування онкологічних захворювань, надання реабілітаційної, паліативної допомоги тощо.
Міністерство охорони здоров’я України
Поділитись
Дізнайтеся також
22/11/2024
Ефективність антибіотиків
22/11/2024
Роковини голодомору 1932-33 років
21/11/2024
Кобеляцькі тенісисти у фіналі Гімназіади
Усі новини