22.06.2023 11:06

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

6494018a28a11__f15fb49800b52e46fcf6afdc0b233ed2.jpg

Друга світова війна для України розпочалася не 22 червня 1941 року, а 1 вересня 1939 року німецьким вторгненням у Польщу.

120 тисяч українців у лавах Війська Польського розпочали світову боротьбу проти нацизму, 8 тисяч із них загинуло протягом першого місяця війни. Також 1 вересня Люфтваффе бомбардувало Львів та інші західноукраїнські міста, що перебували у складі Польщі. Між 12 та 22 вересня Львів пережив подвійну облогу: із заходу нацистськими військами, зі сходу - радянськими. СРСР вступив у Другу світову війну де-факто 17 вересня 1939 року на боці нацистської Німеччини. В цей день радянські війська, виконуючи зобов'язання перед нацистською Німеччиною, увійшли на територію тодішньої Польської держави й окупували Західну Україну і Західну Білорусь. Два роки Москва була фактичною союзницею Берліна. 22 червня 1941 року німецьким вторгненням у СРСР був зруйнований нацистсько-комуністичний союз. 22 червня 1941 року – 9 травня 1945 року - це рамки так званої «великої вітчизняної війни радянського народу», – наратив та ідеологема колишнього ссср і його спадкоємиці – путінської росії, яка нині намагається відновити радянську імперію, зокрема, шляхом підкорення і поглинання незалежної України, а також інших країн, території яких до 1991 року входили до складу тоталітарної держави.

Як бачимо і зараз, України потерпає від війни з якою до нас прийшли рашисти…

Цього дня ми вшановуємо всіх воїнів, що полягли у боротьбі з гітлерівською Німеччиною, всіх патріотів, що боролися проти сталінського радянського союзу, та усіх жертв серед мирного населення.

Також, ми згадаймо всіх, хто загинув у новій війні, яку розпочав путінський режим.

І пам’ятаймо – МИ ПЕРЕМОЖЕМО!