13.06.2023 13:58

До уваги жителів громади!

64884bdcbba7c__629257.jpg

Останнім часом почастішали випадки несанкціонованого поширення інформації про розташування сил та засобів Збройних Сил України, в тому числі роботи протиповітряної оборони, на території Полтавської області. Фіксуються факти поширення такої інформації з використанням веб-камер на загальнодоступних та соціально-орієнтованих ресурсах мережі Інтернет і може бути використана ворогом на шкоду інформаційній безпеці та обороноздатності держави.

Дані камери, в режимі реального часу, транслюють відеозображення місцевості в оточенні об’єктів критичної інфраструктури, можуть фіксувати переміщення військової техніки, роботу ППО під час обстрілів території України російської федерацією, сприяти коригуванню ворожих ударів.

З метою нейтралізації загроз інформаційній безпеці та обороноздатності України, Кобеляцька міська рада звертається до установ, підприємств, організацій всіх форм власності, громадян щодо проведення аудиту безпеки власних систем відеоспостереження в першу чергу тих, до складу яких входять відеокамери, розміщені на будівлях, уздовж транспортних шляхів, у комунальних, торгівельних та промислових об’єктах.

Рекомендуємо Вам підвищити стійкість до зламів паролів доменних та локальних користувачів, які мають доступ до камер відеоспостереження, оновити старі версії операційний систем програмного забезпечення, яке використовується для функціонування камер відеоспостереження, обмежити доступ до пристроїв тільки з конкретних ІР-адрес, вести моніторинг облікових записів, стосовно яких здійснювалися спроби підбору паролів, використовувати рекомендації виробника пристрою з посилення рівня захищеності веб-камер та обладнання, що працює з відеосигналом.