09.03.2023 16:44

«Тарас Шевченко і Кобеляччина»: у місцевому музеї відбувся захід вшанування пам’яті митця

6409f123babc2__photo_2023-03-09_16-44-14.jpg

9 березня вся Україна вшановує пам’ять геніального поета, громадського діяча, художника Тараса Григоровича Шевченка. У цей день у кожному місті та селі проводять заходи з нагоди 209-ї річниці з дня народження великого митця.

Сьогодні в Кобеляцькому музеї літератури та мистецтва імені Олексія Кулика відбулася культурно-мистецька подія «Тарас Шевченко і Кобеляччина».

Тетяна Чешко – директорка музею, розпочала захід з привітання, коротко розповіла про життя Тараса Григоровича. Проте, більшість часу, говорили про відношення Шевченка до міста Кобеляки та про зв'язок місцевих жителів з постаттю всесвітньо відомого поета.

Як виявилося, Тарас Шевченко неодноразово бував на Полтавщині. Та навіть мандрував Кобеляччиною – проїжджав через Білики, Чорбівку, Антонівку, Іванівку. Тут він створив низку малюнків: «На Орелі», «Краєвид з кам'яними бабами» та інші. А побачені краєвиди описував у своїх творах.

Крім того, Тетяна Миколаївна згадала про наших земляків, які зробили вагомий внесок у пізнання постаті Шевченка, розповіла про тих, кому було присуджено Національну премію України імені Тараса Шевченка – це найвища в нашій країні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури й мистецтва.

До слова долучилася Світлана Левченко, директорка Кобеляцького центру професійного розвитку педагогічних працівників. Зачитавши поезію письменника, вона перенесла всіх присутніх у далекий 1850 рік, коли будучи в неволі, він думав лише про одне – Батьківщину.

Також вірші декламували Поліна Тараненко, вчителька ОЗ «Кобеляцький ліцей №2 імені Олеся Гончара», та Артем Крамаренко, призер обласного конкурсу читців «Тарасовими шляхами».

Наприкінці заходу Микола Шабалтій, керівник осередку «Просвіта», подарував музею альбом з малюнками Олексія Кулика, присвячені шевченківській тематиці.

Працівники музею порадували відвідувачів тематичними подарунками – люди отримали закладки з цитатами Тараса Шевченка.

Після цього всі охочі перенеслись до пам’ятника Шевченку, де відбулося покладання квітів.

6409f10b78fc3.jpg 6409f10b8993b.jpg 6409f10bec113.jpg 6409f10c02780.jpg 6409f10c3ce2e.jpg 6409f10c4f18b.jpg