27.01.2023 09:15

У Кобеляцькому музеї провели захід, присвячений 125-річчю Симона Наріжного

63d37a7a9e0bf__photo_2023-01-27_09-01-49.jpg

26 січня у Кобеляцькому музеї літератури та мистецтва імені Олексія Кулика відбувся захід – краєзнавчі слухання «Вірний син України Симон Наріжний». Подія присвячена 125-річчю від дня народження історика.

Наталія Костянтинівна, екскурсоводка, ознайомила присутніх з життєвою історією та діяльністю нашого земляка.

«Симон Наріжний – талановитий історик, музеєзнавець, дослідник української еміграції, бібліограф,культуролог. Народився у селі Сокілка. Закінчив Кобеляцьку школу, після чого вирушив на навчання до Полтави. Згодом мігрував до брата в Чехію. Там вів дослідну діяльність, відзначився неабиякою активністю та добрим розумом. Був директором музею Визвольної боротьби України у Празі, де зберігався понад мільйон експонатів. Саме там радянська влада пізніше знайшла багато інформації про діячів, які боролися за українську незалежність, за що зазнали репресій. Симон є автором багатьох книг, матеріалів, праць з історії козаччини. Помер у 1983 році. Похований в Австралії. Він був людиною дивовижної вдачі та шаленої енергії».

Завітав на захід діяч з Донбасу Олександр Сальний. Чоловік поділився зі слухачами цікавою інформацією про Симона Наріжного, Григорія Ващенка та інших митців з Полтавщини. Продемонстрував оригінали цінних столітніх книг. Окрім того, закликав молодь опрацьовувати та досліджувати українську літературу. І додав: «Бо без цього загальне мислення українців не буде чинити спротив росії».

Також долучився до слова Леонід Митько – громадський діяч, активіст.

Дякуємо організаторам за цікаву інформацію, приємну атмосферу та можливість краще пізнати історію рідного краю. Спасибі гостям за ініціативність та візит!

63d37a702f380.jpg 63d37a7052a7f.jpg 63d37a70565db.jpg 63d37a706c22d.jpg 63d37a7071aeb.jpg 63d37a70d51bf.jpg