Кобеляцька громада

Полтавська область, Полтавський район

23.11.2022 13:12

У відділах ДРАЦС Полтавщини можна подати заяву на одруження без паперового паспорта

 

У відділах ДРАЦС регіону можна подати заяву на одруження без паперового паспорта, а з цифровим у смартфоні. Про це повідомив заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації Ігор Панченко.

«Для того, щоб поділитися копією е-паспорта через смартфон потрібно оновити Дію та відкрити свій цифровий паспорт у застосунку, натиснути на нього та вибрати штрихкод, надати його працівнику ДРАЦС для зчитування й підтвердити запит на передачу даних у застосунку Дія. І все. Цифрова копія паспорта з е-підписом Дії передається до сервісу органів державної реєстрації актів цивільного стану», - розповів Ігор Панченко.

За його словами, шеринг допоможе позбутися помилок при внесенні персональних даних.

Крім відділів ДРАЦС послуга доступна в усіх комунальних закладах охорони здоров’я, управліннях соціального захисту населення, центрах надання адміністративних послуг. Також в області працюють над  розширенням послуги на заклади вищої освіти, установ надання житлово-комунальних послуг та готелі.

Довідково. Міністерство цифрової трансформації України запровадило послугу Дія.QR, яка дозволяє безкоштовно створити QR-код, за яким можна отримувати електронні копії цифрових документів користувачів Дії на свою електронну пошту. Таку послугу може отримати малий та середній бізнес, громадські організації, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, ЦНАП, навчальні та медичні заклади.