17.08.2022 15:44

Наскільки приватним є режим анонімного перегляду?

62fce3d7c0697__299930116_376502914660851_4583424274915623821_n.jpg

Держспецзв’язку дає відповіді на найпоширеніші запитання українців щодо протидії загрозам у кіберпросторі, безпечного користування телефонами, інтернетом та інші.

❓ Чи підвищує безпеку при відвідуванні сайтів режим анонімного перегляду?

Режим анонімного перегляду вебсайтів (або режим інкогніто) мають усі популярні браузери. Режим має свої переваги, проте не забезпечує користувачу цілковитої конфіденційності та – тим більше – не захищає від кібератак.

ℹ️ Під час роботи в анонімному режимі:

▪️ не зберігається історія переглядів вебсайтів,

▪️ не зберігається інформація, яку ви вводите при заповненні різних форм, отже, її не можна буде використати наступного разу для автозаповнення.

❗️Водночас інформацію про ваші дії все одно можуть отримати інтернет-провайдери, власники сайтів. Вона буде доступною системному адміністратору, якщо йдеться про робочий комп’ютер. А всі завантажені під час роботи в режимі інкогніто файли залишаються на пристрої.

👍 Режим анонімного перегляду корисно вмикати, коли ви працюєте на комп’ютері, який використовують також інші особи.

✅ Як увімкнути режим інкогніто у браузері Chrome:

1️⃣ Натисніть у вкладці Налаштування та керування Google Chrome – це знак у вигляді трьох вертикальних крапок у правому верхньому кутку сторінки.

2️⃣ Натисніть Нове вікно в режимі анонімного перегляду.

3️⃣ Режим вимкнеться одразу після того, як ви закриєте вікно.

4️⃣ Або використовуйте комбінацію клавіш ctrl + shift + n для Windows або command + shift + n для Mac.

✅ Як увімкнути режим інкогніто у браузері Opera:

1️⃣ Натиснути Меню.

2️⃣ Натиснути Нове приватне вікно.

3️⃣ Або використовуйте комбінацію клавіш ctrl + shift + n для Windows або command + shift + n для Mac.

✅ Як увімкнути режим інкогніто у браузері Safari для macOS, iOS та iPadOS:

▪️на Mac: натиснути Файл – Нове приватне вікно

▪️на iPhone: відкрити браузер – натиснути Вкладки – Приватний – Готово