28.07.2022 13:28

День Української Державності в Кобеляцькій громаді

62e2655a5f68e__1.jpg

28 липня біля пам’ятника Тарасу Шевченку, що в центрі міста Кобеляки, відбулися урочисті заходи з нагоди святкування Дня Української Державності, яке цього року відзначається вперше.

Під час урочистостей було наголошено, що історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира. Саме на вшанування цього видатного державотворця у День Хрещення Київської Руси-України – 28 липня – встановлено День Української Державності. Відзначається це свято, ми засвідчуємо повагу до Тараса Шевченка, Миколи Костомарова, Володимира Антоновича, Михайла Драгоманова, Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Грушевського та інших знаменних представників і представниць національної еліти і борців за державність та незалежність України.

У ході святкування було проведено церемонію урочистого підняття Державного прапора та покладання квітів до пам’ятників Т. Шевченку, меморіалу загиблим на сході України та воїнам-афганцям. Також були покладені квіти до могил на центральній алеї кладовища кобелячанам, які загинули, захищаючи нашу країну від російського агресора.

Цього дня також відбулася тематична екскурсія, присвячена Дню Української Державності – «Герої України - земляки: внесок в українську й світову культури», яку провели працівники Кобеляцького музею літератури та мистецтва імені Олексія Кулика.

Окрім того, у читальній залі Кобеляцької книгозбірні розгорнуто книжкову панораму «Світи і сяй, моя держава!», приурочену Дню Української Державності.

Завершаться заходи благодійним концертом «Разом до Перемоги», у ході якого діятиме виставка-продаж декоративно-ужиткового мистецтва, проходитиме майстер-клас по виготовленню оберегів. Все це відбуватиметься на літній сцені та розпочнеться о 16:00. Під час благодійного концерту буде здійснюватися збір коштів на потреби наших військових земляків.

62e265458237c.jpg 62e26548035c3.jpg 62e2654b479cf.jpg 62e2654b5badd.jpg 62e2654bf28cd.jpg 62e2654d328bd.jpg 62e2655056e98.jpg