19.05.2022 15:00
День вишиванки у Кобеляцькій громаді
![628631635a0ca__изображение_viber_2022-05-19_09-37-00-881.jpg 628631635a0ca__изображение_viber_2022-05-19_09-37-00-881.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/92/45049/628631635a0ca__изображение_viber_2022-05-19_09-37-00-881.jpg)
Щороку у третій четвер травня весь світ відзначає День вишиванки. Цього дня українці всього світу одягають свій національний одяг. Вишиванка – споконвічний символ українського народу, національна святиня, що несе в собі духовне багатство, мудрість і зв’язок поколінь. Сьогодні вишиванка – це не просто генетичний код української нації. Це – наш визнаний світом бренд. З покоління в покоління вишивка передавала культурну спадщину пращурів, залишала в спадок їх духовне та інтелектуальне багатство, служила літописом історії українського народу.
З нагоди свята працівники Відділу культури, туризму, молоді та спорту Кобеляцької міської ради долучилися до онлайн-флешмобу «А над світом українська вишивка цвіте» і зробили фото у вишиванках.
Цього дня також відкрилася виставка давніх вишиванок у Кобеляцькому музеї літератури та мистецтва імені Олексія Кулика, де представлені дитячі й жіночі вишиванки, які колись носили наші земляки.
Кобеляцькою дитячою бібліотекою до цього свята було організовано та проведено цікаве дійство для дітлахів «Українська вишиванка». Крім того, тут діє книжкова виставка-вернісаж «Вишиванки чарівна краса».
Сільські клуби Кобеляцької громади також долучилися до святкування одного з найбільших самобутніх свят, приуроченого розквіту української культури, що нагадує про важливість збереження нашої народної традиції. Цього дня у Морозівському, Лебединському, Просяниківському, Ганджівському та Мартинівському клубах було проведено народознавчі години.
Одягаючи свою вишиванку, ми демонструємо не лише її красу й унікальність, але й засвідчуємо нашу єдність та приналежність до славної української культурної традиції.
![628630eecc068.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/92/45058/628630eecc068.jpg)
![628630f53341d.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/92/45059/628630f53341d.jpg)
![6286310ad84f3.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/92/45060/6286310ad84f3.jpg)
![6286311067841.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/92/45061/6286311067841.jpg)
![6286314351551.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/92/45062/6286314351551.jpg)
![6286314c9a8dc.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/92/45063/6286314c9a8dc.jpg)
![628631565289c.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/92/45064/628631565289c.jpg)
![6286315fa9b27.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/92/45065/6286315fa9b27.jpg)
Поділитись
Дізнайтеся також
27/07/2024
Шановні медичні працівники Кобеляччини!
26/07/2024
У громаді вітали медичних працівників
26/07/2024
До уваги споживачів електроенергії!
26/07/2024
Успішна кар'єра починається з освіти!
Усі новини