Логотип

Кобеляцька територіальна громада

Полтавська область, Полтавський район

05.05.2025 09:47

Міф про "День Перемоги"

bd7b13ba-602b-45c2-a713-b4a83b39c64c.png

8 травня 2025 року виповнюється 80-та річниця Перемоги над нацизмом у Європі та відзначатиметься День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.

У російській федерації річницю перемоги над нацизмом планується використати з метою чергової демонстрації „побєдобєсія”, що поєднує пропаганду переможної ролі „русского народа” у так званій великій вітчизняній війні і спробу назвати загарбані у ході „спеціальної військової операції” території України як „ісконно русскіє землі”.

Брехливо наголошуючи на своїй виключній ролі у перемозі над нацизмом, кремль відвертає увагу від своїх злочинів у минулому та у нинішній війні проти України.

Радянська, а згодом і російська пропаганда використовувала тему перемоги в Другій світовій війні як один з важливих наративів своєї державної ідеології. Для цього радянські й російські дослідники, публіцисти та політики роками займались інструменталізацією історії та створенням міфів навколо теми Другої світової війни.

У 2020 році команда УІНП ініціювала серію інформаційно-просвітницьких відеороликів «Війна і міф», які спростовували радянські та російські міфологеми навколо теми Другої світової війни. За основу для відео використовувались матеріали книги «Війна і міф: невідома Друга світова» за редакцією Володимира В’ятровича, Олександра Зінченка, Максима Майорова.

Сьогодні розвінчуємо міф про те, що "День Перемоги" в Радянському Союзі був завжди "святом всенародного торжества". Відзначення 9 травня, як "Дня перемоги" виникло лише в "брежнєвські часи", коли комуністична партія посилала патріотичну риторику. У період з 1947 до 1965 року існували вихідні та святкові дні, однак "День перемоги" до них не відносився. Наразі "День перемоги" використовує путінська Росія у свої пропагандистській роботі.