Логотип

Кобеляцька територіальна громада

Полтавська область, Полтавський район

01.04.2025 11:55

Розвиток патронатного виховання в Кобеляцькій громаді: адвокаційна сесія «Родина для дитини»

da22f780-83df-4a70-9c2c-1cd800488598.jpg

Для забезпечення права дитини на виховання в сімейному середовищі через розвиток патронатного виховання, покращення його якості та доступності для вразливих сімей, у Кобеляцькій громаді відбулася фасилітаційна сесія з адвокації «Родина для дитини: розвиток патронату». Ця ініціатива спрямована на створення альтернативи інтернатним закладам та формування сприятливого середовища для дітей, які тимчасово залишилися без батьківського піклування.

У заході взяли участь заступник міського голови Сергій Омельченко, старости та діловоди старостинських округів, працівники служби у справах дітей, Центру надання адміністративних послуг, Центру надання соціальних послуг, Управління освіти, культури, туризму, молоді та спорту, закладів дошкільної освіти, Кобеляцького районного центру зайнятості, КНП «Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги», КУ «Інклюзивно-ресурсний центр».

Заступник міського голови Сергій Омельченко відкрив сесію, наголосивши на важливості створення патронатних сімей у громаді для забезпечення прав дітей на виховання в сім’ї.

Фасилітацію заходу здійснили юристка, фасилітаторка МБО «Партнерство "Кожній дитині"» Світлана Куркова та регіональний координатор у Полтавській області Лариса Василенко. Вони пояснили, що патронат – це не лише можливість для дитини знайти тимчасову родину, а й шанс для сімей надати допомогу та змінити життя дитини на краще.

Мета проєкту – створити платформу для обміну досвідом та кращими практиками щодо забезпечення права дитини на виховання в родині та впровадження послуги патронатного виховання. Також учасники розробили ефективну адвокаційну кампанію та план дій для створення патронатної сім’ї у Кобеляцькій громаді у 2025 році.

Під час сесії було обговорено основні виклики, які можуть заважати розвитку патронату, зокрема:

  • недостатню обізнаність населення щодо можливостей патронатного виховання;
  • страхи та стереотипи щодо виховання дітей із травматичним досвідом;
  • юридичні та фінансові аспекти, які можуть викликати сумніви у потенційних патронатних батьків.

Учасники погодилися, що для розвитку патронатного виховання необхідно об’єднати зусилля громади, підвищувати рівень обізнаності населення та створювати умови для підтримки патронатних сімей.

Захід відбувся в межах угоди про співпрацю між Міжнародною благодійною організацією «Партнерство "Кожній дитині"» та Кобеляцькою міською територіальною громадою Полтавської області за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).