Логотип

Кобеляцька територіальна громада

Полтавська область, Полтавський район

21.03.2025 10:02

Питання запобігання вербуванню неповнолітніх – у центрі уваги громади

08d5b641-6ac4-4c35-8b7b-6d21fe6a5625.jpg

На сьогодні росія активно залучає українських дітей та молодь до диверсійної діяльності, вербуючи їх через соціальні мережі. Російські спецслужби не гребують жодними методами для досягнення своїх цілей, використовуючи неповнолітніх у своїх злочинних схемах. Вони вербують підлітків для підпалів автомобілів військовослужбовців ЗСУ, обіцяючи за це грошову винагороду та подаючи це як «легкий заробіток».

В Україні приділяється значна увага питанню протидії вербуванню неповнолітніх дітей. Кобеляцька громада також долучилася до цього процесу, організувавши засідання круглого столу за участю представників різних установ, які працюють із дітьми та молоддю.

У заході взяли участь начальник Управління освіти, культури, туризму, молоді та спорту Кобеляцької міської ради Світлана Царичанська, працівники служби у справах дітей апарату Виконавчого комітету Кобеляцької міської ради, інспектори сектору «Служби освітньої безпеки» та ювенальної превенції відділення поліції № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області, фахівець Полтавського районного відділу № 2 філії Державної установи «Центр пробації», завідувач відділення сім’ї, дітей та молоді Центру надання соціальних послуг Кобеляцької міської ради та практичний психолог Державного професійно-технічного навчального закладу «Професійний аграрний ліцей» м. Кобеляки.

Під час засідання було детально обговорено питання запобігання втягненню підлітків громади у злочинну діяльність, зокрема через вербування ворожими силами. У ході засідання було наголошено на важливості профілактичної та роз’яснювальної роботи серед підлітків громади. Було складено план заходів, що передбачає:

  • Проведення інформаційно-просвітницьких заходів у навчальних закладах;
  • Взаємодію з засобами масової інформації для поширення актуальної інформації про ризики вербування;
  • Підвищення рівня обізнаності батьків щодо небезпек, які можуть загрожувати їхнім дітям у цифровому просторі та в реальному житті.

Захист неповнолітніх від негативного впливу та залучення до протиправної діяльності є спільною справою громади. Тому особливу увагу варто приділяти діалогу між батьками та дітьми, а також залученню всіх зацікавлених сторін до профілактичної роботи.

Ця проблема потребує комплексного підходу, і лише спільними зусиллями можна ефективно протидіяти спробам вербування неповнолітніх та убезпечити їх від загроз.