18.03.2025 16:03
Чисте майбутнє: два простих кроки до екологічного порядку

Всі ми прагнемо жити у чистих містах, селах, чистих подвір’ях та дихати чистим повітрям. Це прагнення не змінилося навіть після початку повномасштабної війни. Але з її початком суттєво погіршилася, в тому числі екологічна ситуація в цілому. Навіть в часи, коли звук сирени «Повітряна тривога» не лунав над містами й селами нашої Батьківщини, питання з побутовими відходами було одним із головних для жителів сіл, селищ та міст. Всім знайомі картини переповнених сміттєвих контейнерів, кучі сміттєвих пакунків (обабіч доріг, в ярах, лісах), відходів будівництва, гілляччя (скошеної трави, та залишків продукції, вирощеної на своїх городах), решток життєдіяльності свійських тварин та птиці.
Відповідно до статистичних даних близько 40 % вмісту сміттєвих кошиків кожного домогосподарства – це харчові рештки. Інша частина пластик, папір, скло та інше. Два «кроки» до значного покращення ситуації з побутовими відходами – це компостування та сортування. На подвір’ї більшості домогосподарств знайдуться декілька квадратних метрів для розміщення компостеру. Компостер - земляна яма, дерев’яна, пластикова, металева ємність певного об’єму, яка призначена для вироблення компосту в домашніх умовах. Сортування побутових відходів — це поділ сміття на кілька категорій для подальшої переробки відповідними способами. Контейнери для роздільного збору побутових відходів вже можна зустріти навіть у не великих селах. На превеликий жаль, далеко не всі ними користуються за призначенням, також іноді зустрічаються прояви вандалізму.
Не є секретом, що завжди легше шукати проблему деінде, ніж почати діяти самим. Завдяки цим двом «крокам» можливо докорінно змінити екологічну ситуацію не тільки на зараз, але й на перспективу!