07.03.2025 14:25
Підвищення доступу до послуг притулків для постраждалих осіб обговорили на засіданні круглого столу

У громадському просторі «Мрій.Дій.Надихай» відбулася зустріч, присвячена питанням розширення доступу до послуг притулків для осіб, які постраждали від насильства. У заході взяли участь заступник міського голови Сергій Омельченко, спеціалісти соціальних служб, відділу освіти міської ради, а також Вікторія Мірошниченко, координаторка напрямку з протидії домашньому насильству й ґендерно зумовленому насильству (ГЗН) БО «Світло надії» та Тетяна Ласковенко, спеціалістка з ведення випадків насильства Центру допомоги врятованим у Полтаві.
Під час зустрічі координаторки заходу навели приклади ефективної взаємодії між громадами Полтавщини та діючим притулком, ознайомили учасників із механізмом реагування та підтримки постраждалих від насильства за ознакою статі та сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом. Окрему увагу було приділено специфічним потребам постраждалих в умовах збройного конфлікту та в мирний час.
Вікторія Мірошниченко, координаторка напрямку з протидії домашньому насильству та ГЗН БО «Світло надії», зазначила: «Розширення доступу до послуг притулку для постраждалих від насильства – це не лише питання соціального захисту, а й безпеки, гідності та відновлення життя кожної людини, яка опинилася у складній ситуації. Ми маємо нові виклики в зв'язку з війною. Важливо, забезпечити чіткий алгоритм взаємодії, та використовувати міжсекторальний підхід. Тільки завдяки злагодженій роботі всіх зацікавлених сторін ми можемо створити ефективну систему підтримки»
Також було презентовано діючу модель фінансування послуг притулків, яка дозволяє ефективно підтримувати роботу таких установ та забезпечувати допомогу постраждалим особам. Учасники заходу детально обговорили алгоритм взаємодії громади з надавачами соціальних послуг, зокрема щодо координації між владою, соціальними службами та притулками для забезпечення якісної підтримки постраждалих.
На завершення зустрічі Сергій Омельченко висловив подяку представникам благодійних фондів за змістовну та цінну інформацію. Він наголосив, що головне завдання влади та громадськості – не лише розвивати систему підтримки постраждалих, а й активно інформувати населення про доступні механізми захисту та допомоги.
Цей захід став можливим завдяки підтримці Уряду Великої Британії, наданої через Міністерство закордонних справ, у справах Співдружності націй та розвитку Сполученого Королівства в межах проєкту «Жінки. Мир. Безпека: діємо разом», який реалізує Український Жіночий Фонд. Інформація, що представлена у матеріалі, не завжди відображає погляди Уряду Великої Британії, Українського Жіночого Фонду та Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики»