Логотип

Кобеляцька територіальна громада

Полтавська область, Полтавський район

05.02.2025 15:49

Як отримати статус учасника бойових дій (УБД) добровольцям

131f4113-a1e9-4aac-8431-51d3ce7efd4a.webp

Як отримати статус учасника бойових дій (УБД) добровольцям які захищали країну в перший місяць повномасштабного вторгнення у складі добровольчих та інших військових формувань

Алгоритм дій для отримання статусу учасника бойових дій відповідно до пункту 25 частини першої статті б Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

Для кого цей алгоритм

Для осіб, які з 24 лютого по 25 березня 2022 року брали участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, у складі добровольчих формувань у взаємодії із Збройними Силами України, Міністерством внутрішніх справ України, Державною прикордонною службою України, Національною поліцією, Національною гвардією України, Службою безпеки України та іншими утвореними відповідно до закону військовими формуваннями та правоохоронними органами відповідно до Закону України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України» (далі у цій листівці — заходів для оборони України).

Документ, що регулює надання статусу

Порядок надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 413 зі змінами (далі — Порядок № 413).

Хто надає статус УБД

Міжвідомча комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера, яка утворена Мінветеранів (далі — міжвідомча комісія Мінветеранів).

Як подавати документи

Через ЦНАП або поштою міжвідомчій комісії Мінветеранів.

Які документи потрібні

  • Заява (додаток 8 до Порядку № 413)
  • Фото 3x4 см, кольорове, матове.
  • Якщо заяву подає ваш законний представник або уповноважена особа — нотаріально завірений документ, який надає повноваження законному представнику або уповноваженій особі вас представляти.
  • Якщо ви (заявник) ВПО — довідка ВПО (довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи). ЇЇ видає структурний підрозділ соціального захисту за місцем тимчасового проживання.
  • Довідка про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України (додаток 6 Порядку № 413). ЇЇ видає командир (начальник) підрозділу, у взаємодії з якими ви самі або у складі добровольчого формування брали участь (далі — Довідка).

Якщо цієї Довідки немає

Але є 3 свідки

Замість Довідки можна подати свідчення (заяву) не менше 3 осіб про період вашої безпосередньої участі в здійсненні заходів для оборони України.

Серед них обов'язково має бути командир вашого підрозділу або добровольчого формування.

Ви отримали поранення, контузію, каліцтво

І ці ушкодження унеможливили подальше виконання вами завдань (крім випадків необережного поводження із зброєю та самокалічення).

Можна подати свідчення (заяву) не менше 2 осіб про період вашої безпосередньої участі у здійсненні заходів для оборони України та медичні документи, що підтверджують отримання поранення, контузії, каліцтва під час безпосередньої участі у здійсненні таких заходів.

У обох випадках кожен свідок повинен:

  • мати статус УБД** та/або статус особи з інвалідністю внаслідок війни***
  • документально підтвердити свою участь у здійсненні заходів для оборони України за період, за який вони свідчать.

** відповідно до п. 19 частини першої ст. 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"

*** відповідно до п. 11 частини другої ст. 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"

Вимоги до свідчень

Зразок свідчень розміщений на сайті Мінветеранів. У свідченнях відомості про факти, події рекомендовано викладати чітко, аргументовано, однозначно. Інформація повинна стосуватися безпосередньо вашої участі у заходах для оборони України.

Усі свідчення мають бути нотаріально завіреними.

До періоду вашої безпосередньої участі у заходах для оборони України буде включений період, який підтвердять усі свідки.

Якщо вам відмовили у наданні статусу

У повідомленні має бути зазначена причина відмови. Ви можете усунути причину відмови і подати документи знову.

Або оскаржити це рішення відповідно до Закону України «Про адміністративну процедуру» та/або в судовому порядку.

Де отримати безоплатну правничу допомогу

Якщо потрібна юридична допомога — звертайтеся до системи безоплатної правничої допомоги. Щоб отримати усну консультацію юриста, телефонуйте безкоштовно О 800 213103, пн-пт 8:00 - 18:00.

Також отримати консультацію юриста можна у приватному повідомленні в Telegram, Facebook, Instagram. Або очно у найближчому бюро правничої допомоги чи в консультаційному пункті у ЦНАП.

Якщо ви доброволець

отримайте допомогу  зі зверненням до Мінветеранів для оформлення статусу УБД

Якщо у вас відсутні документи для звернення до Мінветеранів для отримання статусу учасника бойових дій, звертайтеся до системи надання безоплатної правничої допомоги (БПД)

Як можуть допомогти юристи

  • Проконсультувати щодо ваших прав, у тому числі на звернення до Мінветеранів для отримання послуг
  • Допомогти скласти звернення, запити до органів чи установ, які можуть надати необхідні документи чи інформацію

Після отримання необхідних документів ви зможете повторно звернутися до ЦНАП для отримання послуги від Мінветеранів.

Як звернутися до системи надання БПД

0 800 213 103

Консультації та інформація про точки доступу до БПД. Дзвінки безкоштовні.

Письмові консультації у Facebook, Instagram чи Telegram. Напишіть приватне повідомлення сторінці.

Усі контакти за QR-кодом, або наберіть у рядку пошуку браузера «бпд.укр», або відвідайте сайт legalaid.gov.ua, розділ «Клієнтам» — «Як отримати безоплатну правничу допомогу».

 

Поділитись
Дізнайтеся також
Дізнайтеся також

Усі новини