20.08.2024 09:46

До уваги платників податків! Заповнюємо правильно реквізити платіжної інструкції під час сплати податків, зборів, платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування!

d11f2739-dff6-4ed6-b11b-df0f80f0285d.jpg

Головне управління ДПС у Полтавській області нагадує, що cплата податку, збору, платежу, єдиного внеску здійснюється платником податку/єдиного внеску безпосередньо!

Платник податків НЕ має права сплачувати кошти з власного рахунку та від власного імені за іншого платника.

Громадяни під час сплати податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску за допомогою технічного пристрою (банківський автомат, платіжний термінал, програмно-технічний комплекс сомообслуговування, інший пристрій) та через каси надавачів платіжних послуг заповнюють усі обов’язкові реквізити платіжної інструкції, у т.ч.:

реквізит «Код фактичного платника» (РНОКПП – реєстраційний номер облікової картки платника податків громадянина);

реквізит «Призначення платежу» (в довільній формі).

При цьому реквізит «Код платника» містить код надавача платіжних послуг (банківська установа), з використанням технічного пристрою якого або через каси якого проводиться готівковий розрахунок.

Юридичні особи (підприємства) та фізичні особи підприємці (ФОП):

1. При безготівкових розрахунках платників з бюджетом та фондами від власного імені під час сплати податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску заповнюють усі обов’язкові реквізити платіжної інструкції, у т.ч.:

реквізит «Код платника» (податковий номер юридичної особи/РНОКПП ФОП);

реквізит «Призначення платежу» (в довільній формі).

2. При безготівкових розрахунках платників з бюджетом та фондами за відокремлені підрозділи (далі – філії).

Юридичні особи (далі – головні підприємства) під час сплати податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску за філії (у випадках, передбачених Кодексом) заповнюють усі обов’язкові реквізити платіжної інструкції, у т.ч.:

реквізит «Код платника» (податковий номер головного підприємства);

реквізит «Код фактичного платника» (податковий номер філії);