30.07.2024 09:18

Увага! Карантин

642fa13d-eefb-4d5a-b90d-2291b812c297.png

Минулого тижня фахівцями Державної служби ветеринарної медицини проведено епізоотичне обстеження та відбір біологічного матеріалу свійських тварин, трупи яких виявлено на території сміттєзвалища поблизу с. Орлик.

Результати дослідження біологічного матеріалу показали наявність ДНК вірусу африканської чуми свиней.

Протокольним рішенням Кобеляцької міської державної надзвичайної протиепізоотичної комісії встановлено карантин та затверджено план заходів щодо ліквідації наслідків, локалізації та недопущення розповсюдження захворювання африканської чуми свиней на території Кобеляцької громади.

Довідково:

Африканська чума свиней – це одна з найбільш небезпечних інфекційних хвороб свиней, оскільки характеризується високою смертністю, значними економічними збитками, перебігає гостро, хронічно безсимптомно і характеризується лихоманкою, геморагічним діатезом, ціанозом шкіри, некродистрофічними змінами внутрішніх органів.