22.07.2024 14:24

Надзвичайна ситуація на водних об’єктах Кобеляцької громади: заходи реагування

669e416a6e99c__uvaga.jpg

Сьогодні під керівництвом Василя Кіптілого відбулося засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Питання, яке розглянули на засіданні представники Держпродспоживслужби, адміністрації РЛП «Нижньоворський» та інших установ – про ситуацію, яка склалася з масовою загибеллю риби на Кам'янському водосховищі, Ворсклянській затоці та у річці Ворскла у межах Кобеляцької громади.

У ході обговорення було вирішено:

- створити робочу групу для встановлення фактів масової загибелі риби;

- провести утилізацію загиблої риби та забезпечити дезінфекцію місця збору;

- проводити систематичний моніторинг щодо виявлення нових випадків загибелі;

- провести забір зразків води та загиблої риби для здійснення лабораторних досліджень;

- заборонити вилов риби та утриматися від купання у вказаних водоймах.

Заборона діятиме від сьогодні, 22 липня по 04 серпня 2024 року, тобто 14 днів.

Маємо надію, що ця ситуація викликана надзвичайно високими температурами води й повітря. Остаточна причина масового мору риби буде визначена після завершення лабораторних досліджень.

Закликаємо всіх жителів громади дотримуватися встановлених обмежень для забезпечення власної безпеки.
З протоколом засідання комісії можна ознайомитися за посиланням