09.07.2024 10:43

Матеріальна допомога жителям громади

668cea4cc5c9e__Marketing-Manager-Business-Card-in-Blue-White-Minimalist-Style.jpg

Для оперативного реагування на потреби громадян в умовах війни та економічних труднощів Виконавчим комітетом Кобеляцької міської ради затверджено і діє Положення про порядок та умови надання матеріальної допомоги мешканцям громади. Відповідно до якого, з міського бюджету виділяються кошти для:

Підтримки військових. За 6 місяців 2024 року звернувся 121 житель громади, який був призваний на захист нашої держави. Відповідно до видів допомог з цієї категорії – 30 осіб звернулися для отримання коштів на лікування поранень. На ці цілі було виділено 150 000,00 грн. Та 90 осіб звернулися на отримання допомоги по мобілізації. Сума виділених коштів 900 000,00 грн. Всього з міського бюджету на підтримку військових виділено 1 050 000,00 грн.

Не залишаються без підтримки й родини загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України. Загальна сума коштів виділена на поховання склала 180 000,00 грн.

Інший напрямок допомог місцевим жителям – на лікування:

- для проведення тяжких оперативних втручань, операцій онкохворим, проходження курсу хіміотерапії та лікування інших важких захворювань 102 особи отримали 1 020 000,00 грн;

- на лікування по програмі гемодіалізу кошти отримали 3 особи на загальну суму 90 000,00 грн;

- на лікування онкохворих осіб, які знаходяться на обліку, кошти отримали 12 осіб на загальну суму 24 000,00 грн. Всього на лікування виділено 1 134 000,00 грн.

Підтримка ліквідаторів аварії на ЧАЕС. На ці виділено 39 000,00 грн по заявах учасників ліквідації аварії.

Фінансова допомога на поховання. З міського бюджету виділяються кошти на поховання осіб, які не досягли пенсійного віку на момент смерті, не отримували соціальної допомоги, не працювали та не були зареєстровані у центрі зайнятості як безробітні. На ці цілі, за заявами рідних, виділено 40 000,00 грн.

Допомога постраждалим від пожежі. За перше півріччя поточного року виділено 30 000,00 грн жителю громади, будівля якого постраждала внаслідок пожежі.

Всього за перше півріччя 2024 року матеріальну допомогу отримали понад 300 жителів громади на загальну суму 2 473 000,00 грн.

Механізм надання фінансової допомоги. Для отримання матеріальної допомоги жителі громади повинні звернутися до Центру надання адміністративних послуг Виконавчого комітету Кобеляцької міської ради з заявою та всіма підтверджуючими документами (відповідно до виду допомоги). Після розгляду пакета документів спеціальною комісією приймається рішення. Важливо зазначити, що процес розгляду заяв максимально прозорий та оперативний, що дозволяє швидко реагувати на нагальні потреби жителів громади.