17.06.2024 11:11

Пам’ятка для населення! Як не стати жертвою дезінформації!

666fefb33ca8d__e9e976488afcc9063bebd5f18e30293b.jpg

В  умовах  військової  агресії  Україна  вимушена  протидіяти  ворожій пропаганді та дезінформації. Інформаційні атаки з боку росії мають на меті дестабілізувати наше суспільство, дискредитувати керівництво країни, змусити нас сумніватися у своїх силах і готовності захищатися.

Ворожі інформаційні атаки стають навіть інтенсивнішими, коли здатність суспільства чинити опір послаблено. Найкраще підґрунтя для ворожих  операцій  впливу - страх,  паніка,  дезорієнтація. Тому важливо дотримуватися базових правил інформаційної  гігієни  й  бути особливо пильними до інформації, яку ви отримуєте і поширюєте самі.

Убезпечте себе та близьких від інформаційних загроз. заздалегідь ПЕРЕКОНАЙТЕСЬ:

- що маєте доступ до інформації з офіційних каналів державних органів, а також  теле-  і  радіоканалів суспільного мовлення;

- що у критичній ситуації зможете підтримувати зв'язок зі своїми близькими.

Задумайтеся, хто і з якою метою поширює інформацію:

- чи є ця інформація на офіційних ресурсах держави?

- для чого ця інформація з'явилася саме зараз?

- це чиясь думка чи підтверджений факт?

- чи повідомляють про це інші джерела?

ВАЖЛИВО ЗНАТИ!

Як поводитися у мережі, щоб протидіяти дезінформації та фейкам під час війни:

Фото без описуПублікуйте інформацію лише з офіційних джерел

Фото без описуНе поширюйте інформацію про озброєння, яке ми отримуємо від партнерів

Фото без описуНе допомагайте ворогу поширювати паніку, публікуючи «достовірну інфу, яку сказали знаючі люди від тещі братового кума»

Фото без описуНавчіться розрізняти фейки та не поширюйте їх

Фото без описуПідтримуйте один одного та не пишіть про «поганих переселенців/біженців, які втекли/невдячні/неадекватні»

Фото без описуПам’ятайте! Зараз будь-який правильний вчинок українця, зокрема у цифровому просторі, наближає нас до перемоги