02.02.2024 11:30

День бабака. Чи скоро буде весна?

65bcb67c342e9__зображення_viber_2024-02-02_08-21-18-471.jpg

День бабака – веселе та цікаве свято, яке відзначається у багатьох країнах світу, зокрема, в Америці, Європі та Україні. Щорічно свято відзначається 2 лютого, проте мало хто знає, що традиції цього свята мають довгу багаторічну історію.

Вважається, що у цей день потрібно спостерігати за бабаком, що вилазить зі своєї нірки. За його поведінкою можна судити про близькість настання весни.

В Україні є кілька бабаків-метеорологів. Найпопулярніший з них харківський бабак Тимко, також до пророцтв погоди залучають галицьких бабаків Мишка та Марусю. Та не забуваємо, що у комунальній установі «Екопарк» мешкає ціла родина бабаків, яка складається з семи осіб. До речі, наші кобеляцькі метеорологи наразі міцно сплять і поки не планують висувати свої носики.