Відкрито кімнату-музей Євгена Гущина у селі Лучки

Дата: 28.09.2021 11:46

Слава і гордість нашого села – його жителі. Ми пишаємося знаменитими земляками, які є прикладом для молодого покоління.

25 вересня в Лучанському сільському клубі відбулось відкриття кімнати-музею члена Національної спілки письменників України, поета-пісняра, нашого талановитого земляка – Євгена Михайловича Гущина.

На дійство завітали вдова Євгена Михайловича – Любов Гущина та друзі, які не тільки писали музику та виконували пісні на його вірші, а й ділили з ним порівну душевні радощі й печалі, це: заслужений артист України Віктор Кавун, заслужена артистка естрадного мистецтва України Алла Васик, відомий композитор і співак Юрій Васильківський, директор виконавчої управи УЕА «Зелений світ», київський бард Віктор Ткаченко, директор літературно-меморіального музею-садиби Олеся Гончара Тетяна Бондаревська.

Відкриття кімнати-музею – велика просвітницька подія для нашого села. Ідея створення належить Тетяні Бондаревській, яка звернулася зі своїми міркуваннями до дружини поета, а на початку 2020 року – до Лучанської сільської ради. Наталія Камінська та Наталія Лопатка підхопили дану пропозицію та безпосередньо зайнялись організацією створення кімнати-музею.

Експонати надали Любов Гущина та друзі поета, а студент Київського університету культури Ельчін Садаєв перевіз їх з Києва в Лучки. Оформленням кімнати займався відомий полтавський художник Ігор Гречановський.

Ремонт було зроблено своїми силами. Його робили Наталія Лопатка, Лідія Пшенична, Сергій та Наталія Камінські. Кошти на ремонтні роби були виділені Лучківською сільською радою. Окрім того, фінансову підтримку надали місцеві фермери: Петро Скрильник, Володимир Вовк, Сергій Жук, Сергій Петренко, приватний підприємець Світлана Лось та Відділ культури, туризму, молоді та спорту Кобеляцької міської ради.

Гучними оплесками зустрічали глядачі пісні на слова Євгена Гущина у виконанні Віктора Кавуна, Алли Васик, Віктора Ткаченка, Юрія Васильківського, Наталії Вільхової, Олени Харківець.

Тож, невеличку кімнату-музей відкрито. Прохаємо всіх, хто був особисто знайомий з Євгеном Гущиним та має матеріали для музею, допомогти нам у поповненні фонду.

Люб’язно запрошуємо всіх бажаючих відвідати музей Євгена Михайловича Гущина, який знаходиться в селі Лучки.