Оголошення про формування списку присяжних для Кобеляцького районного суду Полтавської області

Дата: 24.09.2021 15:43

Кобеляцька міська рада повідомляє, що на виконання подання Територіального управління Державної судової адміністрації України в Полтавській областi та відповідно до ст. 64 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» формуються списки присяжних для участі у судових засіданнях в Кобеляцькому районному суді Полтавської області.

Згідно вимог ст. 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» присяжним може бути особа, яка є громадянином України, досяг 30 річного віку, постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.

Не підлягають включенню до списків присяжних громадяни:
- визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;
- які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного;
- які мають незняту чи непогашену судимість;
- народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя;
- особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;
- громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років;
- особи, які не володіють державною мовою.

Бажаючих просимо звертатися до юридичного відділу апарату Виконавчого комітету Кобеляцької міської ради, за телефоном: 3-12-05 та подати до 08 жовтня 2021 р. такі документи:
1. заяву на згоду бути присяжним;
2. ксерокопію паспорта;
3. згоду на збирання та обробку персональних даних;
4. довідку про відсутність незнятої чи непогашеної судимості;
5. довідку про відсутність психічного захворювання.
6. Довідка з місця роботи або копія трудової книжки (перша сторінка та сторінка з останнім записом), у разі, якщо особа безробітна.
7. Документ який підтверджує здобуття кандидатом відповідно ступеня освіти.

Гарантії прав присяжних

Присяжним за час виконання ними обов’язків у суді виплачується винагорода, розрахована виходячи з посадового окладу судді місцевого суду з урахуванням фактично відпрацьованого часу в порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України. Присяжним відшкодовуються витрати на проїзд і наймання житла, а також виплачуються добові. Зазначені виплати здійснюються за рахунок коштів бюджетної програми на здійснення правосуддя територіальними управліннями Державної судової адміністрації України за рахунок коштів Державного бюджету України.
За присяжними на час виконання ними обов'язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, визначені законом. Час виконання присяжним обов'язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу. Звільнення присяжного з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов'язків у суді не допускається.
На присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов'язків із здійснення правосуддя.