У Кобеляках відбувся концерт Національної заслуженої капели бандуристів України імені Георгія Майбороди

Дата: 13.09.2021 13:50

12 вересня у будинку культури і дозвілля міста Кобеляки відбувся концерт Національної заслуженої капели бандуристів України імені Георгія Майбороди з програмою «О, Україно! О, рідна ненько!».

Запашним короваєм та щирими оплесками вдруге зустрічала кобеляцька аудиторія колектив бандуристів.

Філігранна відшліфованість кожного номера, величний повчальний, драматичний і часто сумний характер творів, поєднаний з іскрометним гумором, елементами сучасного веселого шоу – саме так можна охарактеризувати виконання номерів капели.

Бурхливими оплесками супроводжувалися українські народні пісні. Окрім того, звучала й інструментальна музика, яку представила оркестрова група капели. Приємно вразили і сучасні пісні, які були виконані під народні інструменти. У колективі грають не тільки на бандурах. З музичних інструментів також вражала віртуозна гра на цимбалах, тромбоні, сопілці тощо.

Концерт пройшов на вищому рівні, чарівний спів та чудовий акомпанемент зачаровував усіх присутніх. Ніхто не лишився байдужим у залі, кожен міг вподобати для себе музику для душі. Щиро дякуємо Національній заслуженій капелі бандуристів України імені Георгія Майбороди за гарний концерт й сподіваємося на нові зустрічі!!!

Слова подяки також висловлюємо організаторам та спонсорам за те, що вони доклали зусиль задля проведення такого чудового музичного подарунку жителям Кобеляцької громади.

Довідково:

Капела бандуристів – новітній синтетичний удосконалений вид українського кобзарського мистецтва. У виступах капели поєднуються найкраще звучання чоловічих голосів та віртуозний акомпанемент бандур. Музиканти виконують складні твори на рівні найкращих зразків світової класики, що при тому базуються на глибинній національній основі.

Національна заслужена капела бандуристів України ім. Г.І.Майбороди – музичний колектив, заснований у Києві 1918 року видатним бандуристом Василем Ємцем. Спершу Хор кобзарів налічував 7 артистів, згодом капела складалась з 12-ти. Зараз до її складу входить понад 60-ти артистів.

У серпні 2021 року колективу виповнилося 103 роки.