#ВСЕУКРАЇНСЬКА_АКЦІЯ_ПАМ'ЯТІ_"СОНЯХ"

Дата: 27.08.2021 22:14

29 серпня - ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ ПАМ'ЯТІ "СОНЯХ"

Відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 2019 року №621/2019 «Про День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України» 29 серпня визначено Днем пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05 серпня 2020 року № 965-р передбачено проведення Всеукраїнської акції пам’яті «Сонях», який визначено символом Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, і означає відродження з найменшого чорного зернятка, як з української землі, нового життя.

До Всеукраїнської акції пам`яті «Сонях» долучилися бібліотекарі, дорослі і маленькі користувачі Кобеляцької книгозбірні, взявши участь у майстер - класі «Сонях пам`яті». Кожен учасник виготовив квітку в знак пам`яті загиблих захисників України. Помічницею у створені квітки стала книжково-ілюстративна виставка «Соняшник – квітка сонця».

День пам'яті захисників України  відзначать у день Іловайської операції на Донбасі 29 cерпня. Саме тоді на полях Донеччини та Луганщини цвіли соняхи, а наші воїни гинули. Тому сонях і став символом скорботи за полеглими на Донбасі воїнами.