У Кобеляцькій міській раді триває підготовка до пленарного засідання дванадцятої сесії

Дата: 20.08.2021 10:45

19 серпня 2021 року депутати міської ради працювали у постійних комісіях над питаннями порядку денного, які запропоновані на розгляд чергової сесії міської ради.

Участь у роботі постійних комісій взяли міський голова Олександр Копелець, його заступник Сергій Китайгора, працівники апарату Виконавчого комітету міської ради та його виконавчих органів, представники засобів масової інформації

Серед основних питань, що обговорили учасники засідань, значна увага була приділена питанням оптимізації мережі навчальних закладів Кобеляцької міської ради; схваленню Прогнозу бюджету Кобеляцької міської територіальної громади на 2022-2024 роки; затвердженню звіту про виконання бюджету за І півріччя 2021 року та внесенню змін до показників бюджету на 2021 рік.

Під час обговорення питання оптимізації мережі навчальних закладів міської ради начальник Відділу освіти Наталія Коваль повідомила, що за інформацією директорів Красненської та Канавської початкових шкіл на початок навчального року не набирається необхідний контингент учнів до цих навчальних закладів. Тому, виникає питання про доцільність їх закриття.

У ході розгляду бюджетних питань депутати обговорили Прогноз бюджету на 2022-2024 роки. Слід зазначити, що його затверджують вперше. При здійсненні прогнозу бюджету громади на 2022- 2024 роки Фінансовий відділ застосовував такі основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України, як індекси споживчих цін, цін виробників та інші. Під час розрахунку врахований прожитковий мінімум, на основі якого визначаються державні соціальні стандарти у сферах доходів населення, житлово - комунального, побутового, соціально - культурного обслуговування, охорони здоров’я та освіти.

Депутати також обговорили питання затвердження звіту за І квартал поточного року та внесення змін до показників бюджету. За інформацією Андрія Дацка, зміни пропонується здійснити за рахунок коштів інших бюджетів, а саме із загального фонду бюджету Горішньоплавнівської міської територіальної громади, кошти в сумі 105,0 тис. грн. спрямовувати на забезпечення діяльності Місцевої пожежної команди № 2 с. Озера.

З метою ефективного використання коштів пропонується внести зміни у межах загального обсягу видатків по Виконавчому комітету міської ради по галузі “Житлово - комунальне господарство”, “Соціальний захист та соціальне забезпечення”, “Державне управління” та по Відділу освіти міської ради по галузі “Освіта” у частині передачі бюджетних призначень між загальним та спеціальним фондами.

Депутати також розглянули внесення змін до чинних Програм, підтримали реорганізацію Центру надання соціальних послуг міської ради шляхом перетворення з державної у комунальну форму власності. У контексті розгляду майнових питань депутати вивчили питання внесення змін до статутів комунальних підприємств «Екопарк» та «Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги», а також розглянули ряд інших майнових питань.

Стосовно роботи комунальних некомерційних підприємств «Кобеляцький центр ПМСД» та «Кобеляцька міська лікарня» міський голова запропонував перенести дані питання на розгляд наступного засідання постійних комісій.

На сьогоднішньому засіданні депутатам було запропоновано створити спостережну раду закладів охорони здоров’я громади. Метою діяльності даного органу є сприяння реалізації права громадян на участь в управлінні охороною здоров’я.

Зазначена рада утворюється за рішенням міської ради у кількості не більш як 15 осіб. До її складу входять представники власника закладу охорони здоров’я, структурних підрозділів з питань соціального захисту, члени виконавчого органу ради, депутати та представники громадськості. Спостережна рада діє на засадах добровільності, відкритості та прозорості.

У ході обговорення питання Олександр Копелець закликав подавати кандидатури до складу спостережної ради.

Окрім того, міським головою було ініційовано внесення питання про придбання у комунальну власність міської ради приміщення, яке знаходиться за адресою вулиця Дружби, 1, м. Кобеляки, для подальшого використання, як службового житла для молодих лікарів.

Депутати також розглянули кадрові питання, серед яких внесення змін до структури апарату Виконавчого комітету та обрання секретаря міської ради. За пропозицією депутатів на посаду секретаря міської ради запропоновано Жукова Володимир Володимировича. Тож на дванадцятій сесії міської ради восьмого скликання відбудеться таємне голосування за дану кандидатуру.