ЩО ТАКЕ ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО?

Дата: 26.07.2021 11:25

Домашнє насильство - це дії або бездіяльність фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Потрібно знати ключові прояви насильства, щоб захистити себе та своїх рідних. Давайте докладніше розберемо види домашнього насильства:
1. Економічне насильство – це умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, заборона працювати або надмірне примушування до праці, заборона навчатися;
2. Психологічне насильство – включає словесні образи, погрози, приниження, переслідування, залякування, контроль у репродуктивній сфері, що спричиняє емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров'ю;
3. Сексуальне насильство – будь-які діяння сексуального характеру, вчинені стосовно повнолітньої особи без її згоди або стосовно дитини незалежно від її згоди, або в присутності дитини, примушування до акту сексуального характеру, а також інші правопорушення проти статевої свободи чи статевої недоторканості особи, у тому числі вчинені стосовно дитини або в її присутності;
4. Фізичне насильство – ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості. Залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті, вчинення інших правопорушень насильницького характеру.

Дитина свідок (або очевидець) насильства – теж особа, яка постраждала від домашнього насильства!

НЕ МОВЧІТЬ – ЗВЕРТАЙТЕСЬ ТА БЕЗОПЛАТНО ОТРИМАЙТЕ МЕДИЧНУ, СОЦІАЛЬНУ, ПСИХОЛОГІЧНУ, ПРАВОВУ ДОПОМОГУ
Якщо опинилися в ситуації домашнього насильства, телефонуйте:

Екстрений виклик поліції «102» (цілодобово)
Telegram чат-бот
#ДійПротиНасильства

Національна «гаряча» лінія  з питань запобігання домашнього  насильства, торгівлею та попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації  0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів на всій території України) або 116-123 (безкоштовно для дзвінків з мобільних телефонів)

Гаряча лінія для жертв домашнього насильства в Україні
«15-47»