Відбувся обласний захід «Зелене свято Гончаревого дитинства»

Дата: 20.06.2021 21:59

Традиційно, в музеї-садибі Олеся Гончара, в День Святої Трійці, відбувся обласний захід «Зелене свято Гончаревого дитинства».

Цього дня зібралося чимало поціновувачів відомого українського письменника, нашого земляка, творця української духовності - Олеся Гончара.

Свято розпочалося зі слів вітань депутата Кобеляцької міської ради Андрія Мельника. Далі свою нову книгу «Наше Солошине» презентував місцевий письменник Михайло Задорожній, примірники якої він подарував двом керівникам: музею-садиби Олеся Гончара Тетяні Бондаревській і літератури та мистецтва імені Олексія Кулика Тетяні Чешко.

Під час заходу гості мали змогу відвідати музей-садибу, переглянути концертну програму, підготовлену художніми колективами Будинку культури і дозвілля Кобеляцької міської ради, скуштувати сухівських вергунів та узвару, придбати роботи місцевих майстрів народних промислів.

Та найголовніше те, що зайшовши до хати, у якій провів дитинство Олесь Гончар, було саме так, як він писав про Суху, у своїх щоденникових записах, уміщених у книзі «Берегти світло в душі» - «Трійця! Зелене свято мого дитинства… Як тоді в нас гарно було… Вся наша Суха в клечанні. В хаті м’ята, любисток пахнуть, долівка встелена зеленим, вона теж у пахощах…»

Книги, особисті речі, світлини, рукописні перші сторінки повісті «Альпи», нотатки до романів «Циклон», «Таврія», «Бригантина», «Собор» …, все це зберігається у невеличкому сільському музеї з великою любов’ю і шаною до велета української письменності – Олеся Гончара.