За лікування пацієнтів з COVID-19 медичні заклади мають отримувати кошти від Національної служби здоров’я України

Дата: 17.06.2021 13:37

Сьогодні, 17 червня 2021 року, під головуванням Андрія Мельника та за участю Кобеляцького міського голови Олександра Копельця відбулося засідання постійної комісії міської ради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, освіти, культури, спорту та партнерських зв’язків.

Необхідністю проведення засідання профільної комісії було звернення працівників інфекційного госпіталю комунального некомерційного підприємства «Кобеляцька міська лікарня», в якому вони прохають виділити додаткові кошти з місцевого бюджету до заробітної плати працівникам, які були задіяні при наданні медичної допомоги хворим на COVID-19.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.03.2020 № 246 «Про виділення коштів для здійснення деяких заходів спрямованих на запобігання та поширення, локалізацію та ліквідацію спалахів епідемії та пандемії» медичним працівникам була встановлена додаткова доплата у розмірі до 300% заробітної плати (посадового окладу). Так звані «ковідні кошти» має виплачувати Національна служба здоров’я України відповідно до заключених пакетів.

У ході обговорення даного питання було рекомендовано додатково включити до проєкту порядку денного десятої позачергової сесії міської ради восьмого скликання, яка відбудеться 18 червня 2021 року, питання «Про звернення депутатів Кобеляцької міської ради» до Президента України, Кабінету Міністрів України, народних депутатів України, Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавської обласної ради» щодо виплати гарантованих державною коштів медичним працівникам, які надають медичну допомогу хворим на COVID-19.