Міська рада виділила кошти на придбання рентген-апарата для лікарні

Дата: 24.05.2021 12:18

Питання виділення додаткових коштів на придбання рентген-апарата для Кобеляцької міської лікарні викликало необхідність проведення позачергової сесії міської ради.

Розмова про надання фінансової допомоги для придбання коштовного медичного обладнання йшла на засіданнях профільних постійних комісій та восьмій сесії міської ради, яка відбулася 14 травня.

Саме на цій сесії були прийняті зміни до Програми розвитку та фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства «Кобеляцька міська лікарня» на 2021 рік, які стосувалися придбання обладнання і предметів довгострокового користування.

Обладнання, про яке йде мова – цифровий рентген-апарат. Загальна вартість якого становить 2 млн. 600 тис. гривень. Адміністрація Кобеляцької міської лікарні провела всі необхідні процедури для його придбання та подала відповідні документи до міської ради.

Для того, щоб прискорити виділення коштів з бюджету на вказані цілі, міським головою Олександром Копельцем було ініційовано проведення позачергової сесії, яка відбулася 24 травня 2021 року. До порядку денного пленарного засідання було внесено лише три питання, які потребували негайного вирішення.

Депутати одноголосно підтримали рішення про виділення 1 млн.грн. з резервного фонду на придбання цифрового рентген-апарата. Іншу суму – 1 млн. 600 тис.грн. виділить лікарня, яка уклала договори з Національною службою здоров'я України і отримує власні кошти за послуги, які надає пацієнтам.

Придбане медичне обладнання забезпечить проведення своєчасної діагностики та встановлення заключних діагнозів, включаючи ранню діагностику COVID -19, а це, у свою чергу, значно покращить надання медичних послуг жителям територіальної громади.

Окрім того, нещодавно завершився ремонт приймального відділення міської лікарні. Зі слів головного лікаря Володимира Казирода, придбаний найближчим часом цифровий рентген-апарат розмістять у приймальному відділенні. Там же буде знаходитись апарат УЗД і міні-операційна. Усі ці зміни значно прискорять надання медичних послуг для хворих.

До модернізації приймального відділення долучилась і місцева влада. За дорученням міського голови Олександра Копельця підрядна організація уклала асфальтне покриття на території лікарні.

Станція екстреної медичної допомоги буде знаходитись в іншій будівлі на території лікарні.

Наступне питання, яке розглянули депутати також стосувалося медичної галузі. Мова йшла про нову будівлю Шенгурівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини. У зв’язку із закінченням її будівництва Департамент будівництва, містобудування і архітектури Полтавської обласної державної адміністрації, який був замовником об’єкту, звернувся з листом щодо приймання-передачі вартості виконаних робіт та з проханням надати згоду на прийняття новозбудованої амбулаторії до комунальної власності Кобеляцької міської ради.

У ході обговорення даного питання за пропозицією міського голови Олександра Копельця буде створено робочу групу, до складу якої ввійдуть депутати профільних постійних комісій та працівники апарату Виконавчого комітету міської ради. Члени комісії попередньо оглянуть об’єкт, складуть акт щодо усунення недоліків за договором будівельного підряду та подадуть відповідний документ до регіональної комісії.

Депутати одноголосно погодили надання згоди на прийняття в комунальну власність Кобеляцької міської ради об’єкт по вулиці Гагаріна, будинок 9 в селі Шенгури.

На засіданні профільних постійних комісій, які відбулися напередодні сесії, було рекомендовано додатково внести до проєкту порядку денного ще одне питання, яке стосувалося проведення інвентаризації земель на території Кобеляцької міської територіальної громади.

У контексті його розгляду депутати підтримали пропозицію міського очільника Олександра Копельця провести інвентаризацію земель на території колишньої Василівської сільської ради та включити ті земельні ділянки, які ніде не обліковуються до комунальної власності міської ради.

На завершення пленарного засідання Олександр Копелець повідомив про проведення святкових заходів з нагоди Дня захисту дітей та Дня міста. Святкування будуть проходити 1 та 26 червня поточного року. Закликав депутатів та присутніх у сесійній залі вносити свої пропозиції щодо проведення цих заходів.