Профільні комісії погодили проєкт порядку денного восьмої сесії міської ради

Дата: 12.05.2021 11:49

11 травня під головуванням Таміли Шевченко відбулося спільне засідання профільних постійних комісій міської ради.

У засіданні взяли участь міський голова Олександр Копелець, депутати Полтавської районної ради Олег Решетило та Сергій Ломаков, депутати міської ради Марина Ященко, Андрій Мельник, Василь Фещенко, Анатолій Кривуля та Віктор Фесюра, керівники структурних підрозділів апарату Виконавчого комітету міської ради.

Спершу керівник Фінансового відділу Андрій Дацко представив присутнім проєкти рішень міської ради: «Про затвердження звіту про виконання бюджету Кобеляцької міської територіальної громади за І квартал 2021 року» та «Про внесення змін до показників бюджету Кобеляцької міської територіальної громади на 2021 рік». Він повідомив, що за перший квартал 2021 року до бюджету міської громади надійшло податків та зборів загального і спеціального фондів у сумі 28 млн. 934,2 тис. грн., при плані 27 млн. 278,3 тис. грн., що становить 106,07 відсотка до уточненого плану.

Основним бюджетоутворюючим джерелом міської громади є податок на доходи фізичних осіб, місцеві податки та збори і плата за надання адміністративних послуг.

Окрім того, базової дотації та освітньої субвенції з державного бюджету отримано у сумі 2 млн. 60,7 тис. грн. та 15 млн. 609,7 тис. грн. відповідно.

Субвенцій з обласного бюджету на здійснення видатків у сфері соціального захисту населення, освіти, охорони здоров’я, за рахунок відповідних субвенцій з державного бюджету надійшло 883,7 тис. грн., з бюджету Білицької селищної громади на утримання об’єктів спільного користування (закладів охорони здоров’я) – 334,3 тис. грн.

Зі слів Андрія Івановича видаткову частину загального фонду бюджету громади за три місяці 2021 року освоєно в сумі 47 млн. 58,9 тис. грн. Фінансування установ та закладів проведено за наступними напрямками:
- на освіту використано кошти в сумі 30 млн. 62,7 тис. грн.;
- на охорону здоров’я 1 млн. 576,6 тис. грн.;
- на соціальний захист та соціальне забезпечення 1 млн. 794,8 тис. грн.;
- на галузь "Культура і мистецтво" 2 млн. 545,7 тис. грн.;
- на фізкультуру і спорт 955,5 тис. грн.;
- на органи місцевого самоврядування 6 млн. 486,2 тис. грн.;
- на житлово – комунальне господарство використано 3 млн. 257,4 тис. грн.;
- на іншу діяльність, а саме: на забезпечення діяльності місцевої пожежної охорони та заходи у сфері засобів масової інформації використано 380,0 тис. грн.

У першу чергу, бюджетні кошти спрямовувались на оплату праці і нарахування на заробітну плату в сумі 37 млн. 348,8 тис. грн., на медикаменти – 5,2 тис. грн., на продукти харчування використано 238,5 тис. грн., та на оплату енергоносіїв - 3 млн. 550,7 тис. грн. Загалом, видатки на захищені статті бюджету за звітний період склали 41 млн. 143,2 тис. грн.
На утримання комунальних підприємств (одержувачів бюджетних коштів) спрямовано 4 млн. 930,2 тис. грн.

У ході розгляду наступного бюджетного питання, депутатам були роздані пропозиції щодо виділення додаткових коштів на утримання установ, які фінансуються з міського бюджету. За інформацією Андрія Дацка всі головні розпорядники та одержувачі коштів подали до фінансової установи свої пропозиції. Загальна сума коштів по отриманих пропозиціях склала 7 млн.409 тис.940 грн.

Під час розгляду даного питання Фінансовий відділ у проєкті рішення запропонував виділити кошти на першочергові потреби у галузях освіти, культури, медицини, соціального захисту та апарату Виконавчого комітету.

Окрім того, даним проєктом рішення передбачено залишити 1 млн. грн. у резервному фонді та виділити кошти 2 млн. грн. на проведення капітального ремонту доріг місцевого значення.

Комісія схвалила дані проєкти рішень, з урахуванням пропозиції виділити додаткові кошти на придбання комплекту GNSS обладнання для проведення геодезичних робіт на території міської ради.

Депутати також розглянули та підтримали проєкти рішень міської ради, які стосувалися майнових питань, внесення змін до діючих програм та інші.

Під час засідання депутат міської ради Таміла Шевченко повідомила, що є можливість за рахунок коштів обласного екологічного фонду придбати для Кобеляцької міської ради сміттєвоз. Запропонувала підготували звернення від депутатів міської ради до Полтавської обласної державної адміністрації, обласної ради по даному питанню, а також запросити на сесію депутатів Полтавської обласної ради та заручитись їх підтримкою.

Загалом депутати розглянули понад двадцять питань, які рекомендовано внести до проєкту порядку денного чергової сесії міської ради.