Профільна комісія міської ради розглянула план заходів по покращенню надання медичних послуг жителям Кобеляцької міської територіальної громади

Дата: 11.05.2021 16:24

11 травня під головуванням Андрія Мельника відбулося засідання постійної комісії міської ради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, освіти, культури, спорту та партнерських зв’язків.

У засіданні взяли участь міський голова Олександр Копелець, його заступник Сергій Китайгора, депутат Полтавської районної ради Олег Решетило, депутати міської ради Алла Ялова, Олександр Горбенко, Таміла Шевченко, керівники структурних підрозділів міської ради та лікувальних закладів громади.

Спершу начальник відділу освіти Наталія Коваль презентувала депутатам «Програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2021 - 2023 роки» та ознайомила з порядком організації заходів по відшкодуванню частини вартості путівки дитячим закладам оздоровлення та відпочинку за наданні послуги. Доповідач наголосила, що заходи програми передбачають три розділи:

- оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки;

- оздоровлення дітей через механізми здешевлення вартості  путівок;

- оздоровлення дітей в літній період у таборах відпочинку для надання відпочинкових послуг дітям шкільного віку.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, яка розрахована на три роки складає 3917,7 тис.грн., з них кошти обласного бюджету - 1037,0 тис.грн., міського бюджету - 2280,7 тис.грн., та інші джерела фінансування 600,0 грн. Вартість відшкодування путівок у процентному відношенні становить 30% з обласного та 70% з міського бюджету. У 2021 році для співфінансування заходів програми передбачено 100 тис.грн. з міського бюджету.

У контексті обговорення даного питання депутати рекомендували внести його на розгляд чергової сесії міської ради.

Наступним питанням, яке розглянули члени профільної комісії, було затвердження плану заходів по покращенню надання медичних послуг жителям Кобеляцької міської територіальної громади Комунальним некомерційним підприємством «Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги».

У своєму виступі голова профільної комісії Андрій Мельник ознайомив присутніх з результатами огляду приміщень медичних закладів громади, які знаходяться у незадовільному технічному стані, потребують капітального або поточного ремонтів.

Окрім того, за результатами огляду, сільська медицина взагалі не забезпечена медикаментами та медичним обладнанням.

Але, найбільш болючим питанням, яким переймається міська рада є дефіцит кадрів. Із 7-ми АЗПСМ лікарі працюють лише у Світлогірській та Дашківській амбулаторіях. У Шенгурівській, Озерянській, Придніпрянській та Іванівській АЗПСМ лікарі взагалі відсутні.

По Придніпрянській амбулаторії, крім відсутності лікарів, не вирішеним залишається питання самого приміщення. Адміністративна будівля не належить до комунальної власності міської ради і є власністю СБК «Радянський». Керівнику сільськогосподарського підприємства було направлено лист з проханням передати приміщення міській раді, але відповідь поки що не надійшла.

На завершення обговорення даного питання члени профільної комісії погодили план заходів, яким передбачено: забезпечення сімейними лікарями всіх амбулаторій загальної практики сімейної медицини Кобеляцької громади; проведення спільних виїзних прийомів у амбулаторіях загальної практики сімейної медицини жителів сіл сімейними лікарями та вузькими спеціалістами Кобеляцької міської лікарні; переведення ФАПів із приміщень, що перебувають в незадовільному технічному стані, у приміщення колишніх сільських рад (за списком) з проведенням необхідного переобладнання та перепланування та інше.

Також у ході засідання комісія розглянула та підтримала проєкт рішення «Про затвердження розпоряджень Кобеляцького міського голови».