26 квітня – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

Дата: 26.04.2021 07:40

Минає рік за роком після найстрашнішої в світовій історії техногенної катастрофи, яка смутком і болем озивається в серцях багатьох. 35 довгих років гіркої пам’яті.

Саме 26 квітня 1986 року о 01 годині 25 хвилин над четвертим реактором Чорнобильської АЕС нічну темряву розірвало полум’я. Українці вперше зустрілися з такою грізною силою, як ядерна енергія, що вийшла з-під контролю. Аварія призвела до непоправних наслідків.

Відтоді щороку цього дня вшановують героїзм працівників ЧАЕС, пожежників, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, працівників міліції – всіх, хто брав участь у ліквідації наслідків цієї техногенної катастрофи, тих, хто віддав себе до останнього подиху, до останньої краплі поту на порятунок людству, тих, чиє життя розділилося на «до» і «після» Чорнобиля.

Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події. Низько вклоняємось усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які, не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії, обмежити біду, тим, хто зупинив розбурхану стихію некерованої ядерної реакції і зробив вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. Їхній подвиг назавжди записаний до літопису людської мужності та навічно залишиться у пам’яті українського народу.

Відлуння біди стихне ще не скоро. Її наслідки, на жаль, відчувають на собі і теперішні покоління. Проте ми маємо з оптимізмом дивитися у майбутнє, вчитися на помилках, зробити все можливе, аби подібне не повторилося, щоб майбутні покоління не відчули на собі цього жахливого сліду, берегти тих, хто жертвував своїм життям, здоров’ям, рятуючи світ.

Нині в Кобеляцькій громаді проживає 156 учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, з них - 15  дітей та 22 вдови.

Дорогі чорнобильці, ви з честю і гідністю виконали свій обов'язок. Біль втрат і сьогодні залишається в наших серцях. Ми висловлюємо вам глибоку подяку за ваш героїчний подвиг, за вашу мужність, і схиляємо голову перед пам’яттю тих, чиє життя  обірвав смертоносний атом.

Нехай у кожному домі, у кожному серці буде мир. Я бажаю вам та вашим рідним і близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди.

З повагою,  Кобеляцький міський голова                             Олександр Копелець