Червона зона. ЛОКДАУН

Дата: 15.04.2021 15:04

На сьогоднішній день до «червоної» зони потрапило більше десяти регіонів України, серед яких і Полтавська область.

Більшість людей, у яких діагностують COVID-19, переносять його у легкій формі без госпіталізаці. Коронавірус завдає організму такого удару, наслідки якого відчуватимуться довго, навіть якщо хвороба минула легко. На початку березня в Україні виявили «британський» штам коронавірусу, який вважають небезпечнішим, оскільки він поширюється швидше та є більш смертоносним.

Коронавірус зараз протікає набагато складніше. Пацієнти рідко скаржаться на втрату смаку і нюху, їх більше турбує головний біль. За словами лікарів, у хворих більше спостерігається запалення очей, кон’юнктивіт та нежить, хоча восени більшість мали закладеність носа. У багатьох випадках хвороба починається як звичайне ГРВІ, однак через 2-3 дні рентген показує пневмонію.

Зі слів завідувачки Кобеляцького міжрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень Валентини Семиног, всього захворілих на COVID-19 у Кобеляцькій міській територіальній громаді з початку пандемії – 763 особи. З них померло - 30, в тому числі за 2021 рік – 15.

З підозрою на COVID-19 за поточний рік зареєстровано – 1150, у тому числі: у січні – 185 (з них позитивних – 95); у лютому – 117 (позитивних – 14); у березні – 686 (позитивних – 121); станом на 09 квітня зареєстровано – 162 (з них позитивних – 81).

Госпіталізовано для стаціонарного лікування у 2021 році 188 чоловік (січень – 44, лютий – 16, березень – 88, станом на 09 квітня – 40 чоловік).

Отже, захворюваність населення Кобеляцької міської територіальної громади зростає.

Постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. №1236 надано повноваження місцевій комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, у разі потреби, запроваджувати додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи.

У Кобеляцькій територіальній громаді, на виконання розпорядження міського голови від 06 квітня 2021 року №360, створено оперативний штаб з протидії поширення коронавірусу COVID-19. До його складу увійшли представники усіх важливих сфер міста, очолив штаб Кобеляцький міський голова Олександр Копелець.

Оперативний штаб працює у посиленому режимі. Постійно збирає та аналізує інформацію, проводить щоденний моніторинг усіх напрямків своєї діяльності, щоб не допустити поширення епідемії COVID-19 на території Кобеляцької громади.

У зв’язку із загрозою поширення коронавірусу на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яке відбулося 13 квітня, було вирішено застосувати з 15 квітня 2021 року до окремого рішення заборону на:

- приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які проводять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;

- приймання відвідувачів у закладах розважальної діяльності;

- приймання відвідувачів закладів культури і проведення культурних масових заходів;

- проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших);

- діяльність ринків, крім продовольчих;

- відвідування закладів освіти здобувачами освіти, та інші;

- приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які проводять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

- приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які торгують товарами на торгівельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин, без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів, представлених в асортименті зазначених суб’єктів господарювання;

- торговельної діяльності із здійсненням адресної доставки замовлень;

- провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, перукарень та салонів краси за попереднім записом;

- виконання робіт із збирання і заготівлі відходів;

- провадження діяльності з надання телекомунікаційних послуг. Приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність з надання телекомунікаційних послуг, здійснюється за попереднім записом.

З повним текстом протоколу регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області №8 від 13 квітня 2021 року можна ознайомитися на офіційному вебсайті Кобеляцької міської ради.

Оперативний штаб планує проводити бесіди з керівниками продовольчих магазинів, які продовжують працювати у період карантину, про необхідність дотримання санітарних норм.

Велике прохання до всіх жителів громади – дотримуйтесь, будь ласка, усіх карантинних вимог, не нехтуйте правилами гігієни та дотримання карантину, носіть маски та без нагальної потреби не відвідуйте місця масового скупчення людей, телефонуйте своїм сімейним лікарям при перших проявах захворювання.

Будьте здорові та бережіть себе.