“Я - люд цілив. З людьми я був щоденно” М.А.Касьян

Дата: 09.04.2021 16:32

10 квітня 2021 року минає 86 роки від дня народження Миколи Андрійовича Касьяна – українського лікаря - остеопата, академіка Української академії наук, Заслуженого лікаря України, Народного лікаря СРСР, родоначальника мануальної терапії в СРСР та Україні, підполковника медичної служби запасу, мецената.

В день його народження, біля пам’ятника зібралися представники Кобеляцької міської ради щоб вшанувати пам'ять видатного земляка хвилиною мовчання та покладанням квітів до підніжжя пам’ятника.

Ім'я Миколи Андрійовича занесено до Книги рекордів Ґіннесса 1993 року за те, що протягом 1990 року він вправив хребетні диски 41 тисячі 251 хворому, серед яких 19 тисяч 359 дітей.

Господь наділив Миколу Андрійовича великим даром. І він розпорядився ним як замислив Всевишній – працювати на користь людям. Його здатність -"бачити" руками - довго не визнавала офiцiйна медицина. Та врештi-решт вiн довiв своє право допомагати людям. Касьяну було байдуже - хто перед ним: як людина прийшла - то треба лiкувати - у недузi всi рiвнi.

Через його чудодійні руки пройшло близько двох мільйонів чоловік з усього світу! Знаменитостей, зцілених їм, не перелічити: Софія Ротару, Йосип Кобзон, Олександра Пахмутова, Олексій Баталов, Полад Бюль-Бюль-огли, В'ячеслав Тихонов, Микола Басков, Геннадій Хазанов, Валентина Толкунова, Павло Попович, Георгій Гречко, Валентина Терешкова ...

Іменем Касьяна перейменовано центральну вулицю міста Кобеляки, встановлені меморіальні дошки на каплиці Всіх Святих та адмінбудівлі Кобеляцької міської ради, збудовано пам'ятник Миколі Касьяну на розі вулиць Шевченка і Касьяна, а також присвоєно його ім'я будинку дитячої та юнацької творчості.

Помер Микола Андрійович 28 жовтня 2009 року.

Давайте і надалі будемо берегти пам’ять про великого українця, уславленого лікаря, який прославив Україну та Кобеляччину на весь світ.