Понад п’ятдесят питань розглянули депутати на пленарному засіданні сьомої сесії міської ради

Дата: 29.03.2021 15:34

26 березня під головуванням Кобеляцького міського голови Олександра Копельця відбулася сьома сесія міської ради восьмого скликання. В роботі пленарного засідання із 26 депутатів міської ради взяли участь 24 народних обранці, депутати Полтавської районної ради Олександр Ломаков та Макар Гордійко, радник міського голови Василь Гордійко, керівники структурних підрозділів, комунальних підприємств та працівники апарату Виконавчого комітету міської ради.

Спершу депутати узгодили порядок денний пленарного засідання, який налічував більше ніж п’ятдесят питань. Всі вони були попередньо вивчені членами профільних постійних комісій, детально опрацьовані та рекомендовані на затвердження сесії міської ради.

Через зростання захворюваності населення Кобеляцької міської територіальної громади на COVID-19, депутати прийняли рішення «Про проведення закритого засідання сьомої сесії Кобеляцької міської ради восьмого скликання». Тому представники засобів масової інформації та громадськість не мали можливості бути присутніми на сесії.

У ході роботи депутати затвердили план роботи міської ради на 2021 рік, новий склад Виконавчого комітету, внесли зміни до Програми благоустрою міста Кобеляки, доповнивши її новими розділами, які стосувалися реалізації двох проєктів, які стали переможцями Бюджету участі Полтавської області, а саме: «Облаштування мобільного кінотеатру під відкритим небом у парку «Центральний» та «Благоустрій зони відпочинку на пляжі «Дитячий».

Також важливим для жителів громади є рішення «Про укладення договорів про відшкодування вартості препаратів інсуліну з аптеками ПП «Гелаксі Фарм» та ТОВ «Фірма Айлант ЛТД», що здійснюють відпуск препаратів інсуліну». У контексті даного рішення дозволяється міській раді укладати договори з аптеками ПП «Гелаксі Фарм» та ТОВ «Фірма Айлант ЛТД», які здійснюють відпуск препаратів інсуліну на підставі ліцензії на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, та запропонували найнижчі ціни.

Окрім того, депутати підтримали рішення «Про передачу в тимчасове користування Комунальному некомерційному підприємству «Кобеляцька міська лікарня» Кобеляцької міської ради службового медичного автомобіля», який закріплений за Комунальним некомерційним підприємством «Кобеляцький Центр первинної медико-санітарної допомоги» та буде залучений для вирішення інтересів громадян територіальної громади під час карантину з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Під час обговорення питання «Про внесення змін до показників бюджету Кобеляцької міської територіальної громади на 2021 рік» депутатом Вікторією Омеляненко було внесено пропозицію додатково виділити кошти на придбання трьох дезінфекційних шлюзів, що будуть забезпечувати дезінфекцію медичних працівників, які працюють у відділеннях, облаштованих для лікування хворих на COVID.

Важливими, серед прийнятих, були рішення, які стосувалися оренди та використання земельних ділянок на території Кобеляцької територіальної громади. Даними рішеннями встановлено вартість оренди за користування земельними ділянками – 6 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки для сінокосіння і випасання худоби та не менше 12 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.

Також сесія ради прийняла п’ять земельних ділянок колишніх Озерянської та Підгорянської сільських рад в комунальну власність Кобеляцької міської ради.

Відповідно до Земельного кодексу України та Закону України «Про оренду землі», депутати підтримали питання «Про проведення земельних торгів у формі аукціону (аукціон)». За результатами торгів переможцю передається земельна ділянка у користування на умовах, визначених у договорі оренди землі.

Прийняття вищезазначених та інших питань значно наповнить бюджет міської територіальної громади. А це, в свою чергу, дасть можливість отримані кошти направити на розвиток нашої громади. Завдяки цьому буде здійснюватися робота по вуличному освітленню, будівництву водогонів, ремонту доріг місцевого значення, виділятимуться кошти на першочергові потреби закладів охорони здоров’я, освіти та соціального захисту.

Загалом сесія міської ради була конструктивною та плідною, підвела лише система електронного голосування. По всіх розглянутих питаннях були прийняті рішення, з якими читачі можуть ознайомитися на вебсайті Кобеляцької міської ради.