Як працює Кобеляцьке комунальне підприємство «Водоканал Плюс» у сучасних умовах

Дата: 29.03.2021 13:34

Важливою складовою життєдіяльності будь-якого населеного пункту територіальної громади є налагоджена робота комунального господарства.

У Кобеляцькій територіальні громаді цю функцію виконує Кобеляцьке комунальне підприємство «Водоканал Плюс».

Підприємство надає значний обсяг комунальних послуг – це і водопостачання та водовідведення, вуличне освітлення, вивіз побутових відходів, обрізка дерев, прибирання територій. Всі ці та інші обов’язки виконують місцеві комунальники.

Слюсарі водопровідного господарства КП «Водоканал Плюс» виїжджають на ліквідацію проривів у будь-який час. Адже застарілі труби потребують постійного ремонту.

Робота двірників також заслуговує на повагу й подяку. Поки більшість містян ще спить, двірники вже працюють, щоби навести лад на вулицях нашого міста. О будь-якій порі року та за будь-якої погоди вони роблять місто чистішим.

Після створення Кобеляцької територіальної громади до складу Кобеляцької міської ради увійшли ще 62 населених пункти, що значно збільшило обсяг робіт у комунальників. За перший квартал 2021 року працівниками підприємства було ліквідовано 17 аварій на водогонах, в тому числі 1 – в с.Лебедине; здійснено заміну насосу на артсвердловині в мікрорайоні «Заворскло». Окрім того, працівниками комунального підприємства «Водоканал Плюс» здійснюється огляд водонапірнах башт, які передані на баланс підприємства від колишніх сільських рад.

Міська влада переймається не лише впорядкуванням центру територіальної громади, а й її сіл. Звичайно, швидко всі проблеми сільської місцевості не вирішаться, та все ж таки, крок за кроком, питання благоустрою населених пунктів буде вирішуватися. Наразі, актуальним є питання проведення вуличних водогонів в селах Шенгури, Василівка та Лучки. Для реалізації проектів по забезпеченню мешканців цих сіл питною водою розробляється проектно-кошторисна документація.

За цей же період комунальним підприємством проведено ремонти вуличного освітлення в селах Миколаївка, Канави та Шенгури. Встановлено 11 світлодіодних ламп та 2 вуличних світильника. Для заміни старих вуличних світильників підприємством закуплено 400 світлодіодних ламп, 50 ліхтарів та 10 ліхтарів на сонячних батареях. У найближчих планах міської ради – проведення вуличного освітлення в селах Орлик та Іванівка.

Також проводиться робота по кронуванню дерев в селах Світлогірське, Підгора та в мікрорайоні «Зарічка» м.Кобеляки. Видаляються аварійні дерева по вул.Ведмедівка. В місті постійно вивозиться тверді побутові відходи.

Налагоджена співпраця Кобеляцької міської ради з ПрАТ «Полтавський ГЗК». У 2021 році комбінат безоплатно надасть щебінь для підсипання доріг. Така практика вже знайшла позитивний відгук у жителів міста. Тепер і сільські жителі переконаються, що грейдерованою і підсипаною дорогою зручніше проїхати та пройти.

Так, робіт у комунальників дуже багато. Деякі – здаються дріб’язковими, але, в той же час, вони є обов’язкові до виконання. Саме з дрібничок (чисті, освітлені вулиці, тверде покриття доріг чи тротуарів і т.д.) залежить комфорт жителів громади та складається враження про село чи місто. Велика подяка місцевим жителям, які знаходять час і підтримують свої та прилеглі до власних домоволодінь території у належному стані. Маємо надію, що наша громада буде приваблива в усіх її куточках.