Наповнення бюджету громади є першочерговим завданням міського голови Олександра Копельця

Дата: 25.03.2021 15:26

24 березня 2021 року відбулося спільне засідання постійної комісії Кобеляцької міської ради з питань екології, природних ресурсів, земельних відносин та агропромислового розвитку і робочої групи з підготовки проектів рішень з питань земельних відносин.

Участь у роботі комісії взяли міський голова Олександр Копелець, його заступники Сергій Китайгора та Михайло Брейко, керівники приватних сільськогосподарських підприємств, фермери та одноосібники.

Необхідністю проведення даного заходу було обговорення питання сплати орендної ставки за користування не переоформленими земельними частками (паями).

На сьогодні гостро стоїть питання використання земель без оформлення договорів та одноосібниками, відповідно чого місцевий бюджет не доотримує кошти, які можна спрямувати на соціально – економічний розвиток Кобеляцької міського територіальної громади.

Для того, щоб наповнити бюджет громади міський голова Олександр Копелець спільно з працівниками відділу земельних ресурсів, екології та комунальної власності апарату Виконавчого комітету міської ради проводять аудит договорів та інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення по колишніх сільських радах, які ввійшли до складу Кобеляцької міської територіальної громади. Завдяки проведеній роботі виявлено факти незаконного використання земельних ділянок та занижених ставок орендної плати за землю.

На попередньому засіданні робочої групи було прийнято рішення про переоформлення договорів із землекористувачами та підвищення орендної ставки на рівні не менше 12 відсотків від вартості оцінки земельної ділянки. Тому, на сьогоднішнє засідання були запрошені представники сільськогосподарських підприємств, щоб висловити свою думку з цього приводу.

У ході обговорення даного питання землекористувачі погодились на підвищення плати за землю у розмірі 12 відсотків від вартості оцінки земельних ділянок та уклали угоди на використання не витребуваних земельних часток (паїв).