Депутати профільної комісії вивчали питання пасажирського перевезення та забезпечення питною водою жителів Кобеляцької територіальної громади

Дата: 23.03.2021 11:58

22 березня 2021 року Микола Попик провів засідання постійної комісії з питань містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства, промисловості, транспорту, зв’язку та підприємництва.

Участь у засіданні взяли члени профільної комісії: Ігор Проценко, Роман Василенко, Олег Слав’янський та Василь Кіптілий. На засідані були присутні міський голова Олександр Копелець, його заступник Михайло Брейко, депутат міської ради Анатолій Таранушич та працівники апарату Виконавчого комітету міської ради.

Члени комісії розглянули питання внесені до проєкту порядку денного сьомої сесії міської ради, яка відбудеться 26 березня 2021 року.

У ході обговорення питання «Про використання транспортних засобів, що перебувають у комунальній власності міської ради, для перевезення жителів громади та затвердження автобусних маршрутів» міський голова Олександр Копелець наголосив, що автобусне сполучення вкрай необхідне для жителів Кобеляцької громади. Автобуси, які планується використовувати для підвезення пасажирів, знаходяться на балансі Відділу освіти міської ради. Дані транспорті засоби будуть здійснювати рейси один раз на тиждень безкоштовно. Дезінфекція салонів також буде здійснюватися регулярно відповідно до карантинних вимог. Окрім того, шкільні автобуси знаходяться у комунальній власності міської ради, а майно повинно ефективно використовуватись. Під час шкільних канікул дані транспорті засоби не використовуються взагалі. Тому, міська рада вийшла з пропозицією використовувати їх для пасажирських перевезень.

Також у планах міської ради придбати два автобуси, які будуть здійснювати автобусне сполучення з найбільш віддаленими селами Придніпрянське та Світлогірське. Усі маршрути розроблені та прораховані витрати пального.

У контексті розгляду даного питання члени профільної постійної комісії Ігор Проценко, Роман Василенко, Анатолій Кіптілий та голова комісії Микола Попик наголошували на проведенні тендерів по залученню перевізників, були проти використання шкільного автобуса для здійснення пасажирських перевезень.

Після тривалого обговорення голова комісії Микола Попик поставив питання на голосування. За його результатами депутати: Ігор Проценко, Роман Василенко, Анатолій Кіптілий та Микола Попик проголосували за зняття на довивчення питання «Про використання транспортних засобів, що перебувають у комунальній власності міської ради, для перевезення жителів громади та затвердження автобусних маршрутів».

Наступними питаннями порядку денного засідання були питання, які стосувалися оренди майна (водонапірні башти), укладені Озерянською сільською радою з сільськогосподарськими підприємствами «Говтва» та «Добробут».

Під час обговорення цих двох питань міський очільник Олександр Копелець, зауважив, що на сьогоднішній день у половини жителів Кобеляцької територіальної громади немає питної води. ЇЇ використання в «агрономічних» цілях заборонено законодавством і суперечить інтересам людей. Зараз стоїть гостро питання: дозволяти обробляти поля питною водою, по тонні води на кожний гектар землі, або забезпечити водою своїх громадян. Окрім того, договори, які уклала Озерянська сільська рада з СТОВ «Говтва» та ТОВ АФ «Добробут» не відповідають вимогам Закону України «Про оренду державного та комунального майна». Тому, міська рада ініціювала внесення питань по водопостачанню на розгляд сесії міської ради.

У ході голосування члени профільної комісії рекомендували внести до проєкту порядку денного питання «Про розірвання договору № 05/11/20 оренди майна, укладеного Озерянською сільською радою з сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю «Говтва».

Щодо голосування по питанню «Про відмову в укладенні договору оренди майна Кобеляцької міської ради з ТОВ АФ «Добробут», то більшістю голосів від складу комісії дане питання знімається з порядку денного сьомої сесії міської ради восьмого скликання.