Наповнення місцевого бюджету – один із пріоритетів у роботі Кобеляцької міської ради

Дата: 22.03.2021 18:21

22 березня Кобеляцький міський голова провів засідання Робочої групи по підготовці проектів рішень з питань земельних відносин.

Участь у ньому взяли депутати міської ради: Анатолій Кривуля, Ольга Татарко, Ніна Ясинська, Віктор Фесюра, Василь Кіптілий та Павло Голтвянський, радник міського голови із земельних питань Василь Гордійко, начальник юридичного відділу апарату Виконавчого комітету міської ради Анатолій Кучеренко і начальник відділу земельних ресурсів, екології та комунальної власності апарату Виконавчого комітету міської ради Віталій Миркало.

Спершу начальник юридичного відділу апарату міської ради Анатолій Кучеренко ознайомив присутніх із основними завданнями та повноваженнями Робочої групи. Головним завданням роботи комісії є розгляд питань регулювання земельних відносин щодо володіння, користування та розпорядження землями (передача земельних ділянок у власність чи користування, приватизація, припинення права користування та вилучення земельних ділянок); продаж земельних ділянок під об’єктами нерухомості, а також через земельні торги у власність, право оренди вільних земельних ділянок та інші питання.

На засіданні присутні розглянули заяви землекористувачів Кобеляцької територіальної громади щодо використання не переоформлених земельних часток (паїв).

Зі слів міського голови Олександра Копельця, наповнення бюджету Кобеляцької міської ради напряму залежить від надходження коштів від плати за землю. Запропонував, відповідно до пункту 14 Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій», переглянути всі договори оренди земельних ділянок комунальної та державної власності із землекористувачами, укладеними колишніми сільськими радами, які увійшли до складу Кобеляцької міської ради, та переоформити їх.

У ході обговорення даного питання було рекомендовано відділу земельних ресурсів, екології та комунальної власності апарату Виконавчого комітету міської ради спільно з юридичним відділом узгодити всі моменти у правовій площі, обрахувати підвищення орендної ставки, взявши за основу вартість оцінки земельної ділянки, та встановити її на рівні не менше 12 відсотків. У середу, 24 березня 2021 року, повторно зібрати засідання Робочої групи, на якому прийняти остаточне рішення щодо сплати оренди за землю землекористувачами, та внести його на чергове засідання сесії.

У зв’язку із цим, пленарне засідання сьомої сесії Кобеляцької міської ради буде перенесено на 26 березня 2021 року.