Конкурс юних віртуозів

Дата: 15.03.2021 16:36

26 лютого 2021 року в Кобеляцькій дитячій музичній школі відбувся перший відбірковий тур обласного конкурсу «Юний віртуоз Полтавщини». Метою даного заходу є розвиток, стимулювання та реалізація духовного, творчого потенціалу учнів, пошук і підтримка юних обдарувань, поглиблене вивчення творів вітчизняної та світової класики.

Особливістю цьогорічного конкурсу є патріотичне виховання підростаючого покоління на зразках героїзації подій сьогодення за ствердження незалежності та суверенності української держави.

У конкурсі взяли участь 29 учнів з різних відділів: оркестрового, фортепіанного, народних інструментів та сольного співу. Учасниками були також учні, які навчаються у філіалі музичної школи в селі Світлогірське.

Не зважаючи на те, що відповідно до карантинних вимог конкурс проводився в дистанційному режимі, якість підготовки учнів мала досить високий рівень.

Приємно відмітити, що при підборі конкурсної програми особлива увага викладачами та учнями приділялася вивченню та виконанню українських народних творів і творів українських композиторів, а саме: М. Лисенка,

М. Різоля, О. Білаша, В. Косенка, М. Леонтовича та інших. Також звучали творчі доробки В. Моцарта, Й. Баха, Л. Бетховена, Г. Генделя, М. Римського-Корсакова, Б. Бартока.

Оргкомітет конкурсу, до складу якого входили дирекція школи та керівники відділів, при визначенні переможців, відмітив високу якість підготовки учнів, їх активність, глибоке розуміння творів, що виконувалися.

Переможцями по класу фортепіано стали: восьмикласниця Ксенія Курись (викладач Альона Ананенко), шестикласниця Юлія Бочко (викладач Юлія Русняк) та учениця сьомого класу Катерина Савчук (викладач Ірина Павленко).

Серед молодшої та середньої вікової групи перемогу отримали учні: Емілія Кузьміна (викладач Юлія Іпполітова), Ангеліна Кривенко (викладач Людмила Лапшикова) та Юлія Котляревська (викладач Оксана Вовк).

Високу майстерність виконання конкурсної програми показали також учні старших класів відділу народних інструментів. Це – баяністи Антон Уткін та Артем Баранник (викладач Світлана Прапірна), серед молодших кращими були бандуристка Марія Детюк (викладач Ольга Сабірова) та Арсен Іваненко – учень по класу баяну ( викладач Світлана Прапірна).

Професійний рівень виконання конкурсних програм, досконале володіння інструментом показали учні оркестрового відділу. Перше місце вибороли учень шостого класу труби Дмитро Жовтяк (викладач Олександр Скляренко) та учень третього класу труби Андрій Павленко (викладач Олександр Вертелецький).

На другому місці – учениця п’ятого класу блокфлейти Марія Детюк та шестикласниця-флейтистка Анастасія Бігун (викладач Олег Мирошниченко), п’ятикласник по класу гітари Ярослав Царичанський (викладач Олександр Круглий) виборов третє місце.

Конкурсні виступи учасниць, по класу сольного співу зачарували слухачів ніжністю, щирістю виконання пісень. Друге місце вибороли учениці третього класу Дар’я Стрюк (викладач Антоніна Танська) та Альбіна Сопільняк (викладач Вікторія Татарко), та учениця п’ятого класу Діана Дика (викладач Віктор Ліщина). Третьокласниця Альона Буряк (викладач Вікторія Татарко) та учениця четвертого класу Анна Варич (викладач Іван Балясний) отримали третє місце.

Переможців загально-шкільного конкурсу виконавської майстерності нагороджено Дипломами дирекції музичної школи.

Дирекція школи